Bazy Harcerskie  Zlot  HIP  eBiuro

XXIII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Cmok-Song”

DSC_0649   DSC_0856

Dziś przedstawiciele Komendy Chorągwi wzięli udział w XXIII edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Cmok-Song” organizowanego przez Hufiec ZHP Ruda Śląska przy współpracy z Urzędem Miasta Ruda Śląska oraz Miejskim Domem Kultury w Bielszowicach.

W festiwalu w tym roku wzięło udział ok. 230 wykonawców a nad całością czuwało 20 osób sztabu, na czele z Komendantem Sebastianem Niegel H.O..
Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, w tym zajęcia sportowe, warsztaty taneczne i bębniarskie, zajęcia profilaktyczne czy szkolenie z I pomocy.
Po wysłuchaniu 18 podmiotów wykonawczych w 5 kategoriach Jury w trzyosobowym składzie postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia następującym zespołom:

1. Gromady zuchowe:

I miejsce: 5 Rudzka Gromada Zuchowa „Wesołe Wędrusie”

II miejsce: Próbna Gromada Zuchowa przy SP nr 7

III miejsce: zuchy z 2 Rudzkiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. W. Jagiełły

1. Drużyny Harcerskie:

I miejsce: 55 Rudzka Drużyna Harcerska „Rara Avis”

II miejsce: 7 Rudzka Drużyna Harcerska „Albatrosy”

III miejsce: 11 Rudzka Drużyna Harcerska „Katrinos”

1. Wędrownicy i Instruktorzy:

I miejsce: 17 Rudzki Szczep Drużyn Zuchowych, Harcerskich
i Wędrowniczych

II miejsce: 2 Rudzka Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. W. Jagiełły

1. Soliści i duety:

I miejsce: Oliwia Pacwa i Edyta Debernic

II miejsce: Joanna Niewulis i Natalia Pelka

Wyróżnienie: Aleksandra Kęska

Daria Cichy i Dawid Szymańczyk

1. Zespoły:

I miejsce: Zespół „Słoneczka”

Paulina Sobota, Weronika Lange, Nikola Szweblik, Łukasz Homziuk

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Oczywiście cała impreza nie odbyłaby się bez pomocy sponsorów i partnerów a w tym roku były to Urząd Miasta Ruda Śląska, Miejski Dom Kultury w Bielszowicach, Woda Góry Las, Śląska Policja, śląsko-małopolski oddział Straży Granicznej, Śląski Bank Żywności oraz Polskie Towarzystwo Kultury.
Podziękowania należą się również patronom medialnym: Wiadomościom Rudzkim, Telewizji Sfera oraz portalowi rudaslaska.com.pl

DSC_0969   DSC_0928

DSC_0738   DSC_0677

Sorry, comments are closed for this post.