Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Aktywni Obywatele Świata – przedłużamy konkurs!

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Nigdy nie jest za późno na pozytywne działania! Dlatego przedłużamy konkurs w ramach projektu „Aktywni Obywatele Świata”. Nowy termin, do którego powinno być wykonane zadanie konkursowe, to 13 grudnia. 

Zadanie pozostaje niezmienione: zaplanujcie warsztat, happening, grę miejską czy jakiekolwiek inne wydarzenie, które będzie zwracać uwagę na wyzwania współczesnego zglobalizowanego świata. Konkurs odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, więc zakres zagadnień jakie możecie poruszać jest bardzo szeroki. Od zmian klimatycznych, poprzez sprawiedliwy handel, Cele Zrównoważonego Rozwoju, odpowiedzialną konsumpcję, obecną sytuację uchodźców, aż po pokój na świecie czy różnice kulturowe. Możecie korzystać także z materiałów pochodzących z propozycji programowych: Teraz Afryka, Kierunek Azja czyEkonomia jest kobietą. 

Konkurs skierowany jest do wszystkich grup metodycznych. Nagrodami są zestawy wybranych przez Was gier planszowych i edukacyjne zestawy multimedialne o wartości 1000 zł każdy!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem  i do zmieniania świata na lepsze!