Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Nagroda Harcerski Rejs Roku

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Wydział Wychowania Wodnego GK ZHP ogłasza konkurs na najlepszy Harcerski Rejs Roku 2015. Nagroda przyznana zostanie w dwóch kategoriach: morskiej i śródlądowej.

O nagrodę mogą ubiegać się środowiska harcerskie, które w okresie od 1 stycznia do 30 grudnia 2015 r. zorganizowały rejs morski lub śródlądowy. Rejs ten musi zostać zorganizowany przez jednostkę harcerską, muszą brać w nim udział harcerze, być zorganizowany na jachcie motorowym lub żaglowym, a także trwać dłużej niż 3 dni i wyróżniać się pod jakimś względem. Kapituła konkursu przy ocenianiu weźmie pod uwagę m. in. trudność rejsu, stosowanie instrumentów metodycznych czy zdarzenia i przygody z jakimi zmierzyli się uczestnicy. 

Celem konkursu jest promowanie ciekawej formy pracy, wspieranie środowisk aktywnych i inspirowanie do działania środowisk harcerskich z całej Polski. Laureaci nagród zostaną ogłoszeni w lutym 2016 roku, a nagroda zostanie wręczona podczas konferencji „Wychowanie Wodne w ZHP” w marcu 2016 roku.

Zgłoszenia można przesyłać do 20 stycznia 2016 r. na adres woda@zhp.pl. Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie konkursu. Sponsorem nagrody Harcerski Rejs Roku 2015 jest firma Baltica Yachts – Rejsy i czartery jachtów morskich.

Regulamin konkursu