Yearly Archives: 2017

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na Jasnej Górze

Po raz 27. Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na Jasnej Górze. Tradycyjnie światełko przynieśli do sanktuarium harcerze Związku Harcerstwa Polskiego. Uroczyste przekazanie miało miejsce podczas Mszy św. w niedzielę, 17 grudnia, której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Betlejemskie Światło Pokoju to dla wszystkich wyjątkowy znak braterstwa, jedności i pokoju. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem: „W Tobie jest światło”.

Autor: o. Stanisław Tomoń

Całość artykułu TUTAJ

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa

20 grudnia Senat Rzeczypospolitej Polskiej na swoim posiedzeniu przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Harcerstwa, podkreślając tym samym uznanie zasług polskiego harcerstwa oraz przyszłej jego roli w wychowaniu młodego pokolenia.

W dniach 1-2 listopada 1918 roku przedstawiciele wszystkich ośrodków harcerskich powstałych na ziemiach polskich spotkali się na Zjeździe, podczas którego uchwalili zjednoczenie organizacji harcerskich w jeden Związek Harcerstwa Polskiego. W przyszłym roku ZHP obchodzić będzie swoje 100-lecie.

Kluczowym wydarzeniem będzie Zlot ZHP Gdańsk 2018, w którym udział weźmie ponad 15 000 osób. Obchody 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego to nie tylko Zlot, ale również wiele innych wydarzeń organizowanych przez drużyny w całej Polsce. Więcej

Świąteczne Betlejemskie Światło Pokoju świeci już w GPW

Po raz czwarty w historii Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów otrzymało od śląskich harcerzy Światło Betlejemskie będące światowym symbolem nadziei i pokoju wręczanym najważniejszym instytucjom publicznym w regionie.

Komendantka Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anna Peterko i hm. Andrzej Lichota przynieśli ten symbol pokoju i braterstwa prezesowi GPW Łukaszowi Czopikowi prosto z Jasnej Góry. Lampion z niegasnącym światłem umieszczono w holu głównym siedziby Spółki tak, by każdy mógł się nim podzielić.

Więcej do przeczytania TUTAJ

———————————————————————————————————–

Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodnego.