Daily Archives: 23/02/2017

Rozwiń się…metodycznie! Wychowanie następcy !

W treści zobowiązania instruktorskiego znajduje się zdanie, które brzmi „Wychowam swojego następcę”. To chyba najtrudniejsze zadanie do wykonania dla każdego instruktora. Nie każdy jest do tego gotowy. Zdarza się tak, że niektórzy tą odpowiednią chwilę stracili, a może nie wiedzą jak to zadanie dobrze wykonać. Czy istnieje na to jakiś złoty środek? Czy istnieje jakiś sposób na wychowanie swojego następcy? Warsztaty będą dobrym czasem na refleksje i odpowiedź na postawione pytania. Read More

Odszedł na Wieczną Wartę hm. Jerzy Wołowiec

W dniu 20 lutego 2017 roku zmarł Druh harcmistrz Jerzy Wołowiec – instruktor Hufca Beskidzkiego ZHP , szef Harcerskiego Klubu Krótkofalowców „Beskid” . Jego pasją było harcerstwo realizowane poprzez rozwój specjalności krótkofalarskiej, której poświęcił ponad 40 lat instruktorskiej służby. Odszedł na Wieczną Wartę instruktor – wychowawca niezwykle oddany sprawom ZHP, przyjaciel dzieci i młodzieży. Za ofiarną służbę instruktorską odznaczony Srebrnym Medalem „Za zasługi dla Chorągwi Bielskiej”, Odznaką „Za zasługi dla Chorągwi Śląskiej” w stopniu złotym oraz Srebrnym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 23 lutego o godz. 14:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach.