Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Wybitny Polak w Norwegii 2017: W Oslo najlepszym przyznano statuetki i wyróżnienia

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

W sobote 13 maja w sali Konserthus odbyła się siódma Gala Finałowa konkursu”Wybitny Polak” w Norwegii 2017 zorganizowana przez stowarzyszenie The Young Polish Norwegian Professionals Association – UCI, gdzie przyznano nagrody i dyplomy Polakom mieszkającym w Norwegii.

Jako co roku, Kapituła Konkursu przyznała pięć nagród w kategoriach: „Kultura”, „Biznes”, „Osobowość”, „Nauka” i „Młody Polak”, a także dwa wyróżnienia w kategoriach: „Kultura” oraz „Nauka”.

Tym razem laureatami konkursu zostali: dr Elżbieta Pacyna (Nauka), Dariusz Bobko (Biznes), Marta Radwańska (Młody Polak), Krzysztof Frymarkiewicz (Osobowość), Dominika Minkacz-Sira (Kultura).

Natomiast wyróżnienie z kategorii „Nauka” trafiło do dr Elżbiety Czapka, zaś w kategorii „Kultura” do Magdaleny Tutka-Gwóźdź.

Konkurs „Wybitny Polak” to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, której głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami.

To okazja do zaprezentowania osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie, a także do przybliżenia sylwetek tych rodaków, którzy bardzo często znani i szanowani na emigracji, pozostają zupełnie anonimowi dla nas – Polaków mieszkających w kraju.

Marta Radwańska(Zwyciężczyni konkursu Wybitny Polak w Norwegii w kategorii Młody Polak)

Harcerka, założycielka pierwszej Polskiej Gromady Zuchowej w Norwegii. Urodzona w Bielsku-Białej studentka drugiego roku zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie jest jednocześnie instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu podharcmistrza. Jako harcerka pełni funkcję członka zespołu do spraw promocji w Hufcu Beskidzkim ZHP, instruktora ds. pracy z kadrą w tymże hufcu oraz komendantki Kręgu Instruktorskiego „Drogowskaz”

W Norwegii pracuje głównie z dziećmi polskich imigrantów. W tym zadaniu stawia sobie za cel uczenie zaradności i aktywizowanie do zaangażowania społecznego przy jednoczesnym pielęgnowaniu polskiej tradycji, kultury i historii. Swoją postawą i zaangażowaniem Marta Radwańska przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Polaków w Norwegii i przykładnie zachęca oraz motywuje młode pokolenia do poznawania kultury i zwyczajów kraju rodziców.

 

Autorzy relacji: redakcja NPORTAL.no