Daily Archives: 05/06/2017

Warsztaty repertuarowe dla Zuchmistrzów

Piątkowy wieczór 2 czerwca b.r. Zuchmistrzowie z hufców: Jaworzno, Ruda Śląska, Sosnowiec, Ziemi Będzińskiej, Ziemi Tyskiej, Żory, spędzili twórczo i kreatywnie. Odbyły się bowiem wiosenne warsztaty repertuarowe „Uśmiech Słońca”. Uczestnicy tworzyli nowe gawędy, teatrzyki, piosenki, pląsy, okrzyki i rebusy. Ozdabiali T-shirty specjalnymi markerami do tkanin oraz tworzyli pocztówki techniką iris folding. Wszystkie działania przebiegały w bardzo miłej, twórczej atmosferze. W warsztatach gościnnie uczestniczyła hm. Anna Nowacka – komendantka Hufca ZHP Żory, a prowadziła je hm. Ewa Miękina – kierowniczka Referatu Zuchowego.

Dziękujemy za udział w warsztatach! Do zobaczenia na kolejnych.

„Ekspedycja” – nowa propozycja programowa

Programowy Ruch Odkrywców opublikował propozycję programową na rok 2017/2018 pt. „Ekspedycja” (broszura informacyjna do pobrania stąd: http://odkrywcy.zhp.pl/wp-content/uploads/2017/06/Ekspedycja.pdf)

Działanie drużyny będzie polegało na przeprowadzeniu wyprawy, w ramach której rozpracujecie wybraną lokalną zagadkę historyczną. Ustalanie miejsc ważnych wydarzeń, lokalizowanie nieistniejących już zabytków, poszukiwanie materialnych pamiątek przeszłości – to tylko niektóre pomysły na ekspedycję drużyny. Czas realizacji zadania nie jest z góry określony – może ono wypełnić weekendową wycieczkę, a może trwać wiele miesięcy, objąć szereg zbiórek, biwaków, rajdów i stać się głównym motywem rocznego planu pracy drużyny. Więcej