Bazy Harcerskie  Zlot  HIP  eBiuro

HARCERSKIE WAKACJE

Częstochowscy harcerze, jak co roku, spędzają wakacje w szkoleniowo-wypoczynkowym ośrodku Hufca ZHP „Pająk”. Podczas letniego wypoczynku uczą się sztuki przetrwania i zdobywają kolejne sprawności.

W bazie „Pająk”, na powierzchni 18.5 hektara ogrodzonego terenu leśnego, znajduje się 6 domków zuchowych, 2 kadrowe, a także zaplecze gospodarcze i kuchenne, stołówka na ok. 400 osób, 5 pól namiotowych (każde na ok. 80 osób) oraz boisko do siatkówki, tenisa i piłki nożnej. Na terenie ośrodka najmłodsi harcerze, pod okiem starszych kolegów, biorą udział w zabawach integracyjnych, kształtujących harcerski charakter i chęć niesienia pomocy.

13 lipca bazę odwiedzili prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, komendantka Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anna Peterko oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Dzwonnik. Podczas spotkania harcerze opowiadali o bieżącej sytuacji częstochowskiego harcerstwa, realizowanych zadaniach oraz organizacji pracy ośrodka „Pająk”.

Więcej TUTAJ

Sorry, comments are closed for this post.