Daily Archives: 04/08/2017

Godzina W na katowickim rynku

Tradycyjnie 1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17.00 odbył się harcerski capstrzyk pod Pomnikiem Harcerzy w Katowicach z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dziękujemy wszystkim środowiskom harcerskim, mieszkańcom i instruktorom za udział w uroczystościach. Chorągiew Śląską reprezentowali: hm. Aleksandra Lechocka – zastępczyni komendantki chorągwi, phm. Anna Miernik i phm. Janusz Karaś – członkowie Komendy Chorągwi, hm. Tomasz Huk – członek Rady Chorągwi oraz phm. Leon Suski – członek Komisji Rewizyjnej Chorągwi.

Patriotyczny Lubliniec

1 sierpnia w Lublińcu odbyło się wyjątkowe wydarzenie o charakterze patriotycznym pod nazwą „Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim”, w którym wzięło kilkaset zuchów, harcerzy oraz mieszkańców całego powiatu lublinieckiego. W trakcie imprezy można było zobaczyć mini obóz harcerski, pokaz sprzętu JWK, Policji czy Służb Więziennych, wystawę z okazji 50-lecia OSW Kokotek czy też wziąć udział w turnieju gier planszowych. Chorągiew Śląską reprezentowali: hm. Aleksandra Lechocka – zastępczyni komendantki chorągwi oraz hm. Tomasz Huk – członek Rady Chorągwi.