Bazy Harcerskie  Zlot  HIP  eBiuro

Wielki Konkurs Świąteczny

Druhno Drużynowa! Druhu Drużynowy!

Tym razem nasza propozycja na Wielki Konkurs Świąteczny inspirowana jest bożonarodzeniowymi zwyczajami Ameryki Północnej. Tym pomysłem chcemy Was zachęcić do zapoznania się ze świątecznymi aranżacjami zgodnymi ze zwyczajami innych społeczeństw. Jedną z różnic między naszą rodzimą tradycją, a tą zza oceanu jest to, że na świerkowych gałązkach zamiast różnokolorowych świecidełek, wiesza się ozdoby wykonane w dwukolorowych duetach, najczęściej granatu i srebra albo złota i czerwieni. Wierzymy, że wyobraźnia, kreatywność i pomysłowość pozwolą Waszym zuchom stworzyć niezapomniane świąteczne majsterki w tych właśnie barwach. Życzymy wielu dobrych chwil przy tworzeniu świątecznych prac.

Chcemy, kontynuować tworzenie księgi majsterek Wielkiego Konkursu Świątecznego, która dostępna jest na blogu naszego Referatu, tak aby Wasze prace na dłużej pozostały w naszej pamięci, dlatego do każdej z nich dołączcie wizytówkę – przepis na majsterkę wg. załączonego wzoru.

Zachęcamy wszystkie Gromady Zuchowe Chorągwi Śląskiej ZHP do udziału w konkursie!

Po ocenie przez jury konkursu, wybrane prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej podczas uroczystego przekazania

Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze.

Do pobrania:

REGULAMIN + WAŻNE DOKUMENTY

Sorry, comments are closed for this post.