Daily Archives: 16/10/2017

Tuptusiowa Niezapominajka

Na starcie „Zuchowego Tuptania – Niezapominajka” w sobotę 14 października stawiło się blisko  200-tu zuchów z 10 gromad zuchowych, reprezentujących Hufce: Katowice, Ziemi Gliwickiej,  Ziemi Rybnickiej, Ziemi Tyskiej, Ziemi Wodzisławskiej, by świętować piętnaste urodziny Tuptusia. Na apelu inaugurującym jubileuszowe 15-te Zuchowe Tuptanie drużynowi zameldowali następujące gromady: 14 GZ „Bajkowy Wóz”, 18 GZ „Strażnicy Marzeń”, 11 GZ „Leśne Skrzaty”, 6 HDŻ „Szóstkowe Żywioły”, 8 GZ „Dzielne Orzełki”, 24 GZ „Tęczowe Smoczątka”, GZ Sprytne Węże, GZ Smoki z Ognistej Doliny, 12 GGZ „Sprytne Lisy”, 6 GGZ Jeżo Zwierze, które na czas wykonywania Tuptusiowych zadań zgrupowane były w 27 szóstek.

Na urodzinowe Tuptanie Organizatorzy – Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych Gotartowice, przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Już podczas apelu każdy uczestnik otrzymał kawałek urodzinowego toru, a Tuptuś usłyszał gromkie „Sto lat”. Następnie na dziewięciu punktach zuchy rozwiązywały zadania, brały udział w sportowych grach  i przyrodniczych ćwiczeniach, pokonywały strażacki tor przeszkód, piekły „podpłomyki” nad ogniskiem, spotkały się z policjantami, pszczelarzem, modelarzem, rozwiązywały zagadki na spostrzegawczość, rozpoznawały ptaki, zwierzęta i ich tropy, przygotowały pokaz sztuk cyrkowych, jadły jabłka zawiązane na sznurku oraz czekoladę nożem i  widelcem, wykonywały „gniotki” , modelowały  balony,  a przede wszystkim świetnie się bawiły. Zabawie sprzyjała aura, która dopisała i pozwoliła na zrealizowanie zaplanowanych na świeżym powietrzu zdań.