Daily Archives: 18/10/2017

Jesienne warsztaty Referatu Zuchowego „Bilet do teatru”

Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP serdecznie zaprasza namiestników i kadrę gromad zuchowych na jesienne warsztaty programowo-metodyczne „Bilet do teatru”, które odbędą się 18 listopada (sobota) w godz. 9.30-16.30 w Teatrze Czarnego Tła w Chorzowie.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października. Szczegóły w załączonej ulotce.

Podczas warsztatów nastąpi podsumowanie współzawodnictwa namiestnictw 2016/2017.

Czuj! Czuwaj!

hm. Ewa Miękina

Kierowniczka Referatu Zuchowego Chorągwi Śląskiej ZHP

Konkurs z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej

W terminie od 18 do 26 listopada po raz kolejny odbędzie się ogólnopolska akcja “Tydzień Edukacji Globalnej”. Tegoroczna edycja nosi hasło “Przyszłość zależy od nas” i stanowi doskonałą okazję do podjęcia działania, które faktycznie wpłynie na to, jak będzie wyglądał świat wokół nas.

Zespół projektu Aktywni Obywatele Świata ogłasza konkurs pod hasłem “Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Zachęcamy do udziału wszystkie jednostki ZHP: gromady zuchowe, drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze, kręgi akademickie i instruktorskie oraz patrole zadaniowe.

Przedmiotem konkursu jest zorganizowanie akcji lokalnej, którą można zakwalifikować do jednej z dwóch kategorii: PRZYRODA lub SPOŁECZEŃSTWO. Akcja ma za zadanie wnieść trwałą pozytywną zmianę w lokalnym środowisku. Powinna zostać przygotowana, przeprowadzona i podsumowana w oparciu o metodologię Działań Globalnie Świadomych.