Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Nowe szefostwo HSR wybrane podczas warsztatów Instruktorskich Harcerskiej Szkoły Ratownictwa

 • Rozmiar czcionki
 • A+ A-

Tegoroczne warsztaty instruktorskie HSR były wyjątkowe pod wieloma względami. Najważniejszym punktem były wybory nowego szefa HSR. Po wielogodzinnej dyskusji, w wyniku głosowania, instruktorzy HSR na nową szefową wybrali hm. Katarzynę Kopeć-Godlewską z Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Krakowskiej ZHP.

Podczas warsztatów wybrano nie tylko szefową HSR, ale również cały zarząd szkoły:

 • hm. Katarzyna Kopeć-Godlewska – Szefowa HSR
 • hm. Robert Latacz – zastępca szefowej HSR ds. doktryny i systemu szkoleń
 • pwd. Marta Rybak – sekretarz HSR
 • phm. Betina Fűllbier – członkini szefostwa HSR ds. promocji i wizerunku
 • phm. Krzysztof Cogiel – członek szefostwa HSR ds. finansów
 • pwd. Emilia Liwocha – członkini szefostwa HSR ds. programu
 • phm. Ewelina Moskal – członkini szefostwa HSR ds. inspektoratów
 • phm. Adam Kusiński – członek szefostwa HSR ds. jednostek ratowniczych

W trakcie warsztatów instruktorskich rozstrzygnięty został również Konkurs na Najlepszy Inspektorat Ratowniczy. W ramach konkursu oceniane były między innymi: rozwój inspektoratów, pozyskiwanie nowych instruktorów, zaangażowanie w działania centralne i lokalne.

W tym roku najwyższej miejsce na podium zajął Inspektorat Chorągwi Śląskiej pod dowództwem szefowej IR- Betiny Füllbier. Na drugim miejscu znalazł się Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Stołecznej ZHP z szefem Mikołajem Kazimierskim na czele. Trzecie miejsce natomiast przypadło Inspektoratowi Ratowniczemu Chorągwi Krakowskiej pod kierownictwem Eweliny Moskal.

Ważnym elementem warsztatów było również przyznanie Honorowych Odznak za zasługi dla Harcerskiej Szkoły Ratownictwa które są przyznawane osobom, które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniły się do rozwoju szkoły. Podczas warsztatów odznaki otrzymali:

 • phm. Grzegorz Kubiczek z Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Śląskiej,
 • hm. Marcin Bartosiewicz z Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Stołecznej
 • hm. Maciej Rutkowski z Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Ziemi Lubuskiej, ustępujący Szef HSR.

Na warsztatach nie zabrakło również podziękowań dla instruktorów zaangażowanych w życie Harcerskiej Szkoły Ratownictwa oraz dyskusji nad strategią HSR na lata 2017-2020. Dodatkowo wszyscy instruktorzy mieli okazję podszkolić swój warsztat trenerski, czy też ratowniczy uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z danych dziedzin. Instruktorzy uczestniczyli m.in. w zajęciach z pierwszej pomocy u zwierząt, podstaw neurolingwistycznego programowania, oceny kursów stażowych, nauczania pierwszej pomocy u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, języka migowego, czy skutecznego prezentowania się przed kamerą.