Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Jubileuszowy koncert 50-lecia SŁONECZNYCH!

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Długo oczekiwane jubileuszowe koncerty 50-lecia Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP odbędą się już 9 i 10 grudnia. Oba będą miały miejsce w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

To niezwykłe wydarzenie będzie swego rodzaju podziękowaniem dla druha harcmistrza Edwarda Sośnierza – założyciela SŁONECZNYCH, który dwa lata temu odszedł na „wieczną wartę”. Aktualni i byli członkowie zespołu, wspólnie przygotowali ten jubileusz chcąc oddać hołd druhowi Sośnierzowi za jego ponad 50-letnią pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Jako że przez te pół wieku istnienia zespołu tańczyło i śpiewało w nim blisko 1000 osób, odbędą się aż dwa koncerty tak, by wszyscy sympatycy SŁONECZNYCH mogli poznać lub przypomnieć sobie historię zespołu.

W sobotę 9 grudnia SŁONECZNI zapraszają na Koncert Galowy, który uświetnią przedstawiciele władz samorządowych Katowic i województwa śląskiego, przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego oraz licznych organizacji i zespołów współpracujących z Zespołem przez minione półwiecze. Natomiast w niedzielę 10 grudnia będzie miał miejsce koncert dla „najbliższych” – byłych członków: Chóru im. Mieczysława Karłowicza i Zespołu SŁONECZNI oraz ich rodzin, a także przyjaciół i sympatyków.

Ostatnie podobne wydarzenie Harcerski Zespół Artystyczny SŁONECZNI zrealizował w 1989 roku, kiedy to w Centrum Kultury w Katowicach (obecnie Katowice Miasto Ogrodów), odbył się jubileusz 25-lecia Zespołu. Wówczas na scenie stanęła ponad setka młodych roztańczonych i rozśpiewanych harcerzy.

Historia Harcerskiego Zespołu Artystycznego SŁONECZNI im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP sięga roku 1963, kiedy to w katowickiej dzielnicy Załęska Hałda działał, początkowo Chór im. Mieczysława Karłowicza, a następnie po wstąpieniu do Harcerstwa przekształcił się w Zespół SŁONECZNI, jaki znamy dzisiaj. Przez lata Zespół wpisał się na stałe w katowicką i harcerską scenę muzyczną, dając blisko 1,5 tysiąca koncertów na całym świecie. SŁONECZNI na swoim koncie mają także sporą płytotekę składającą się z 15 płyt. Zespół z dumą podkreśla, że jest częścią Związku Harcerstwa Polskiego, pochodzi z Katowic, a swoją siedzibę ma w Pałacu Młodzieży im. Aleksandra Kamińskiego.

 

Kontakt dla mediów: Marek Mróz, tel. +48 608 058 056, email: marek.mroz@sloneczni.pl

Materiały prasowe do wykorzystania: www.sloneczni.pl/index.php/komunikat-prasowy-jubileusz/

Oficjalna strona internetowa: www.sloneczni.pl

Facebook: www.facebook.com/sloneczni/