Daily Archives: 19/12/2017

Świąteczne Betlejemskie Światło Pokoju świeci już w GPW

Po raz czwarty w historii Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów otrzymało od śląskich harcerzy Światło Betlejemskie będące światowym symbolem nadziei i pokoju wręczanym najważniejszym instytucjom publicznym w regionie.

Komendantka Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anna Peterko i hm. Andrzej Lichota przynieśli ten symbol pokoju i braterstwa prezesowi GPW Łukaszowi Czopikowi prosto z Jasnej Góry. Lampion z niegasnącym światłem umieszczono w holu głównym siedziby Spółki tak, by każdy mógł się nim podzielić.

Więcej do przeczytania TUTAJ

———————————————————————————————————–

Tekst i zdjęcie pochodzą ze strony Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodnego.

Przedłużone zgłoszenia na zlot INTERCAMP 2018!

Zlot InterCamp organizowany jest od ponad 50 lat. Każdy zlot to 3 dni intensywnego programu i spotkań skautowych, które sprawiają, że intercampowy weekend zapada na długo w pamięć.

W tym roku IC odbędzie się w Belgii w dniach 18-21 maja 2018 r. Organizatorem jest federacja organizacji skautowych w Belgii. Motto zlotu to „It’s a change reaction”. W zlocie weźmie udział ponad 3 000 skautek i skautów w wieku od 11 do 17 lat z kilkunastu krajów.

Zgłoszenia na zlot zostały przedłużone do 10 stycznia. Zostało kilkanaście miejsc dla IST (powyżej 18 roku życia) oraz około 50 miejsc dla uczestników. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Odkryj skauting razem z nami! Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.intercamp.zhp.pl i FB https://www.facebook.com/IcZhp/. Kontakt: intercamp@zhp.pl

Dwukolorowe ozdoby Wielkiego Konkursu Świątecznego

Tegoroczna edycja Wielkiego Konkursu Świątecznego inspirowana była bożonarodzeniowymi zwyczajami Ameryki Północnej. Ten pomysł miał zachęcić gromady zuchowe do zapoznania się ze świątecznymi aranżacjami zgodnymi ze zwyczajami innych społeczeństw. Jedną z różnic między naszą rodzimą tradycją, a tą zza oceanu jest to, że na świerkowych gałązkach zamiast różnokolorowych świecidełek, wiesza się ozdoby wykonane w dwukolorowych duetach, najczęściej granatu i srebra albo złota i czerwieni. I tym razem wyobraźnia, kreatywność i pomysłowość zuchów nie zawiodła powstały oryginalne świąteczne majsterki – gwiazdki, bombki choinkowe i choinki w tych właśnie barwach. Do udziału w konkursie zgłosiło się 32 gromady zuchowe z 12 hufców Chorągwi Śląskiej ZHP. Więcej