Daily Archives: 13/02/2018

Weź udział w Central European Jamboree

Zlot środkowoeuropejski Central European Jamboree, to cykliczna impreza organizowana przez skautów z krajów Grupy Wyszehradzkiej – jest kontynuacją zlotu skautów słowiańskich, który został zorganizowany w Pradze w roku 1931. Zlot odbywa się co dwa lata i za każdym razem organizowany jest przez jeden z krajów grupy V4. W tym roku impreza odbędzie się w terminie 28 lipca – 4 sierpnia na Węgrzech w miejscowości Szalki-sziget w pobliżu Budapesztu.

Hasło zlotu „Scouting on the new wave” – „Nowe fale” ma pokazać, że skauci mają możliwość kreowania nowych trendów, ale także zwrócić uwagę na problem z wodą na świecie i w Europie.

Weź udział w Camp Staff, czyli przygoda i praca w USA jeszcze w 2018

Chcesz aktywnie spędzić wakacje? Marzyłeś o podróży do Stanów Zjednoczonych, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Mamy rozwiązanie dla Ciebie: program International Camp Staff realizowany przez Boy Scout of America. Jeśli dobrze mówisz w języku angielskim i chcesz poznać system pracy na obozach skautowych – zgłoś się już teraz! Na aplikacje czekamy do 14.02.2018.

Zapraszamy do wzięcia udziału w znanym amerykańskim programie International Camp Staff Program. Adresowany jest do członków organizacji skautowych, młodych kobiet i mężczyzn w wieku 18-30 lat, bardzo dobrze władających językiem angielskim. Boy Scout of America zapraszają do dwóch baz w stanie Kansas, gdzie przygotowali miejsce dla 6 instruktorów/instruktorek z ZHP. Podczas pobytu zapewniony jest nocleg, wyżywienie, drobne kieszonkowe (150$ tygodniowo), zmianowy system pracy i czas wolny na zorganizowane przez BSA lub samodzielne wycieczki po okolicy. Uczestnik programu pokrywa samodzielnie koszty dojazdu oraz wizę. Więcej