Daily Archives: 26/02/2018

Odznaka z okazji 100 lecia ZHP oraz odzyskania Niepodległości

Druhny i Druhowie!

Jak zapewne wiecie rok 2018 jest rokiem 100 – lecia ZHP oraz Odzyskania Niepodległości.

Z tej okazji Komenda Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów nr 2 przygotowała okolicznościową odznakę pamiątkową, którą będzie można zdobyć wykonując zadania wyłącznie w okresie od 11 listopada 2017 roku do 11 listopada 2018 roku.

Te wykonane od 11 listopada 2017 r. do dnia dzisiejszego, o ile będą udokumentowane i spełnią wymogi regulaminu, oczywiście Kapituła zaliczy 🙂

Unikalność tej odznaki będzie polegała na tym, że nigdy więcej nie będzie można jej zdobyć.

Na odznace znajdują się Krzyż Harcerski z Okresu Walk o Niepodległość nadawany harcerzom, którzy brali udział w walkach lub przyczynili się do odzyskania i umacniania niepodległości w latach 1908 – 1921 oraz odznaka I Brygady Legionów. Odznaka metalowa, na wkręt – typu znanej Wam ze Zlotu w Palmirach, czy innych rajdów PTTK.

Harcerski Kurs Spadochronowy „Czasza”III

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Harcerskim Kursie Spadochronowym „Czasza” organizowanym przez Hufiec ZHP Warszawa- Wola.

Kurs jest organizowany metodą Static Line
Kurs na linę SL/IAD – jest to metoda szkolenia dla osób, które chciałyby skoczyć samodzielnie i poczuć adrenalinę spadochroniarstwa ale jeszcze nie do końca wiedzą czy ten sport jest dla nich.
Można powiedzieć, że są to skoki „na spróbowanie”.
Zaraz po opuszczeniu samolotu (na komendę instruktora) następuje otwarcie spadochronu głównego i lot na otwartej czaszy. Są to tak zwane skoki „niskie”.

W przypadku szkolenia AFF, przy pierwszych skokach asystują dwaj instruktorzy. Razem wyskakują i podczas swobodnego spadania nadzorują wykonywanie poszczególnych ćwiczeń do czasu otwarcia spadochronu. Opóźnienie pomiędzy skokiem z samolotu a otwarciem spadochronu to ok. 45-50s.
W skokach na linę SL/IAD nie ma swobodnego spadania, stąd i nie ma bezpośredniej asysty w powietrzu.
W obu metodach po otwarciu spadochronu uczeń-skoczek jest instruowany za pomocą zestawu radiowego podczas lotu na czaszy i podejścia do lądowania.