Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Harcerski Kurs Spadochronowy „Czasza”III

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Harcerskim Kursie Spadochronowym „Czasza” organizowanym przez Hufiec ZHP Warszawa- Wola.

Kurs jest organizowany metodą Static Line
Kurs na linę SL/IAD – jest to metoda szkolenia dla osób, które chciałyby skoczyć samodzielnie i poczuć adrenalinę spadochroniarstwa ale jeszcze nie do końca wiedzą czy ten sport jest dla nich.
Można powiedzieć, że są to skoki „na spróbowanie”.
Zaraz po opuszczeniu samolotu (na komendę instruktora) następuje otwarcie spadochronu głównego i lot na otwartej czaszy. Są to tak zwane skoki „niskie”.

W przypadku szkolenia AFF, przy pierwszych skokach asystują dwaj instruktorzy. Razem wyskakują i podczas swobodnego spadania nadzorują wykonywanie poszczególnych ćwiczeń do czasu otwarcia spadochronu. Opóźnienie pomiędzy skokiem z samolotu a otwarciem spadochronu to ok. 45-50s.
W skokach na linę SL/IAD nie ma swobodnego spadania, stąd i nie ma bezpośredniej asysty w powietrzu.
W obu metodach po otwarciu spadochronu uczeń-skoczek jest instruowany za pomocą zestawu radiowego podczas lotu na czaszy i podejścia do lądowania.

Przykładowy film z kursu na linę:

CENA:
1200,00 zł dla harcerzy z Chorągwi Stołecznej ZHP
1250,00 zł dla harcerzy spoza Chorągwi Stołecznej

54 1140 1010 0000 2716 8500 1024
Hufiec ZHP Warszawa Wola
Ul. Piaskowa 4
01-067 Warszawa
W tytule trzeba wpisać DSCZ czasza imię i nazwisko

UWAGA!! Można wpłacać w ratach!! Wpłaty realizujemy do 15 maja 2018.

Cena zawiera: szkolenie spadochronowe składające się ze szkolenia teoretycznego, praktycznego naziemnego, szkolenia praktycznego, ubezpieczenie spadochronowe na czas kursu, transport na i z miejsca realizacji kursu, pełne wyżywienie, koszulkę kursową, opiekę instruktorską, koszty organizacji spotkania promującego spadochroniarstwo.

WARUNKI ZGŁOSZENIA:
• mieć opłacone składki członkowskie w macierzystej organizacji harcerskiej i być wpisanym do jej ewidencji
• mieć ukończone 16 lat
• wypełnić elektroniczną ankietę uczestnika
• zgodę obojga rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich)
• opłacenie kosztów kursu

ZGŁOSZENIA:
Poprzez formularz: http://bit.ly/2zb3toE
do dnia 10.05.2018

MIEJSCE KURSU:
Do ustalenia! Mamy kilka opcji 😉

AKCJE ZAROBKOWE
Jeśli ktoś nie ma pieniędzy a bardzo chce wziąć udział zapraszamy do kontaktu! Coś wymyślimy!

CZYM JEST KURS STATIC LINE?
Kurs na linę SL/IAD składa się z trzech części:
szkolenie teoretyczne (7 przedmiotów);
szkolenie praktyczne naziemne (ćwiczenia, które można wykonać na ziemi);
szkolenie praktyczne w powietrzu (skoki z 1000m)
1. Szkolenie teoretyczne – przedmioty:
Prawo lotnicze;
Ogólna wiedza o spadochronie
Człowiek – możliwości i ograniczenia
Meteorologia
Procedury operacyjne
Zasady skoku spadochronowego
Ogólne bezpieczeństwo skoków
2. Szkolenie praktyczne naziemne:
Przygotowanie naziemne do skoków spadochronowych to zajęcia dydaktyczne, których celem jest nauczenie czynności wykonywanych na ziemi, a także wykonywanych podczas skoku, w takim stopniu w jakim jest to możliwe na ziemi.
Ćwiczenie podejmowania procedury awaryjnej – uprząż treningowa lub komplet spadochronów odpowiednio zabezpieczony przed niepożądanymi skutkami treningu procedury awaryjnej,
Ćwiczenie sylwetki podczas swobodnego spadania i normalnych procedur skoku spadochronowego
Ćwiczenie prawidłowej sylwetki do lądowania oraz sylwetki do przewidywanego twardego lądowania (PLF)
Ćwiczenie oddzielenia się od samolotu – makieta wyjścia z samolotu, lub samolot,