Daily Archives: 28/02/2018

100 na 100

MUZYCZNE HARCERSKIE WĘDROWANIE

IV HARCERSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE

Organizator: Hufiec ZHP Chrzanów, Chorągiew Śląska – Związek Drużyn w Libiążu.

Data: 21.04.2018 r.

Miejsce: Hala Widowiskowo – Sportowa przy Zespole Szkół w Libiążu, ul. Górnicza 3, 32-590 Libiąż.

Składka zadaniowa: 15 złotych od uczestnika.

Cele przeglądu:

Upamiętnienie 100 lat Odzyskania Niepodległości i 100 lat powstania Związku Harcerstwa Polskiego

• promowanie piosenki harcerskiej i turystycznej;
  • stworzenie możliwości prezentacji artystycznej gromad zuchowych oraz drużyn harcerskich, starszo harcerskich i wędrowniczych;
  • wymiana pomysłów i doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami harcerskimi.

Kategorie HSA:

• piosenka harcerska/zuchowa- historyczna;
  • piosenka turystyczna.

Konferencja dla chcących pracować ze specjalnością pożarniczą

Konferencja dla drużynowych, przybocznych i instruktorów pracujących lub chcących pracować ze specjalnością pożarniczą, któa odbędzie się w terminie 17-18.03.2018 r.

Organizator: Związek Drużyn w Libiążu,  Hufiec ZHP Chrzanów, Chorągiew Śląska

Serdecznie zapraszamy wszystkich drużynowych, przybocznych i instruktorów którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej
o specjalności pożarniczej lub rozpocząć swą przygodę z nią.

Konferencja adresowana jest do:

• Drużynowych, przybocznych i instruktorów pracujących ze specjalnością pożarniczą;
  • Drużynowych, przybocznych i instruktorów którzy chcieli by pracować z wykorzystaniem specjalności i sprawności pożarniczych ;
  • Inne osoby zainteresowane specjalnością pożarniczą

Kurs drużynowych dla dorosłych „Delta” (trzecia edycja)

Szkoła Instruktorska Chorągwi Stołecznej ZHP „Iluminacja” oraz zespół instruktorski organizujący kursy przewodnikowskie dla dorosłych „Meandry” zapraszają do uczestnictwa w kolejnej, trzeciej edycji kursu drużynowych „Delta”.

Płynąc meandrującą rzeką harcerstwa zbliżyliśmy się do ujścia. Tu rzeka rozdziela się na odnogi, tworząc deltę. Jest odnoga zuchowa, jest odnoga harcerska, blisko starszoharcerskiej płynąca, jest odnoga wędrownicza.

Zapraszamy wszystkich absolwentów kursów przewodnikowskich, w wieku ponadwędrowniczym (21+), abyśmy wspólnie pokonali kolejny etap podróży wybranymi odnogami Delty, przygotowując się do podjęcia samodzielnej służby w gromadach i drużynach.

Cel kursu: Przygotowanie do pełnienia funkcji drużynowego w wybranej metodyce, zapoznanie z instrumentami metodycznymi, zapoznanie ze sposobami stosowania elementów metody harcerskiej i typowych form pracy w konkretnej metodyce, poszerzenie zasobu pomysłów, wymiana doświadczeń.

Ukończenie kursu daje uprawnienia do prowadzenia gromady / drużyny w odpowiedniej metodyce. Więcej