Daily Archives: 06/03/2018

Dołącz do reprezentacji ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe

Pozostało ostatnie 20 dni rekrutacji do reprezentacji ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe 2019, które odbędzie się 22.07 – 2.08.2019 w Wirginii Zachodniej w Stanach Zjednoczonych. – Zgłoś się samodzielnie, z kilkoma znajomymi, jako uczestnik lub jako IST. By stworzyć 10. osobowe patrole z drużynowymi połączymy Was ze świetnymi zespołami z innych części Polski – mówi komendantka kontyngentu, hm. Agnieszka Pospiszyl.

Światowe Jamboree Skautowe to wydarzenie, w którym harcerz lub harcerka, jako uczestnik może wziąć udział tylko raz w życiu – w wieku 14 -17 lat. Jeśli jesteś w tym wieku i chcesz przeżyć swoją największą i najliczniejszą w nowe przyjaźnie skautową przygodę – zgłoś się do kontyngentu ZHP na 24. Światowe Jamboree Skautowe w USA! Nie musisz zbierać 10-osobowego patrolu, połączymy chętne osoby z całej Polski w grupy. Rekrutacja dodatkowa trwa do 20 marca! Więcej

Międzynarodowe Spotkanie Harcerskich Seniorów

Międzynarodowy Dzień Myśli Braterskiej już za nami. Był on dla nas prawdziwą niespodzianką.

38 MGBGZ „Zwierzaki” i 29 DH „Włóczykije” pod komendą swoich drużynowych i głównej gospodyni imprezy  druhny Dagi przygotowały dla nas wspaniałe tematyczne przedstawienie, prezenty w formie ślicznie wykonanych kartek pamiątkowych z życzeniami na DMB i zaprosiły władze chorągwi śląskiej w osobach komendantki chorągwi hm. Anny Peterko oraz hm. Zdzisława Koneckiego – komendanta naszego hufca i Patrona imprezy oraz wszystkich naszych przyjaciół:  Klub Seniorów Lotnictwa, Klub Seniorów Lekarzy, pracowników DPS „Józefów”, dziennikarzy, bratanka Tadeusza Niemczyka oraz:

• KS Zaolzie
  • KS Watra z Cieszyna
  • KS Żagiew Gliwice
  • KSH z Mesznej im. Andrzeja i Olgi Małkowskich
  • HKS Korzenie Cieszyn
  • HKS Korzenie Sosnowiec
  • Referat Starszyzny i Seniorów Chorągiew Śląska

Pierwszy raz mieliśmy możliwość gościć u siebie przewodniczącą SUB-Regionu Europejskiego ISGF hm.Teresę Tarkowską Dudek, komendanta Śląsko Morawskiej Chorągwi czeskiego Junaka, wnuczkę Zofii Kossak panią Anne Fenby-Taylor. Więcej

Leuchtfeuer. Światło wskazujące drogę. Pojedź z nami na niemiecki zlot kadry!

Jeśli jesteś drużynowym lub instruktorem, drużynową lub instruktorką, i chcesz zobaczyć, jak wygląda niemiecki zlot kadry, to Ciebie właśnie szukamy.

W dniach 27.04-01.05 w Westernohe (niedaleko Frankfurtu nad Menem) odbędzie się zlot kadry organizacji DPSG. Zaproszeni zostali członkowie ZHP, aby zaprezentować znane nam ciekawy formy kształceniowe.

W drodze rekrutacji chcemy zbudować sześcioosobowy zespół, który przygotuje krótkie zajęcia, pokazujące mocne strony ZHP w kształceniu oraz specyficzne rozwiązania, różniące nas od innych organizacji skautowych, a także typową polską zbiórkę dla wybranego pionu wiekowego. Więcej

Zaproszenie na zlot DPSG Rottenburg-Stuttgart

Chcesz pojechać z drużyną lub samodzielnie w wakacje do Bawarii?

Skauci z organizacji DPSG zapraszają drużyny z ZHP na swój zlot w okolicach Königsdorf w terminie 30.07.2018 – 09.08.2018. Organizator planuje udział 1200 osób z Niemiec i innych krajów.

Wiek uczestników od 6 do 21 lat. Wpisowe 145 euro, w tym wyżywienie i program. Zaplanowana jest również wycieczka do Monachium. Więcej