Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Międzynarodowe Spotkanie Harcerskich Seniorów

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Międzynarodowy Dzień Myśli Braterskiej już za nami. Był on dla nas prawdziwą niespodzianką.

38 MGBGZ „Zwierzaki” i 29 DH „Włóczykije” pod komendą swoich drużynowych i głównej gospodyni imprezy  druhny Dagi przygotowały dla nas wspaniałe tematyczne przedstawienie, prezenty w formie ślicznie wykonanych kartek pamiątkowych z życzeniami na DMB i zaprosiły władze chorągwi śląskiej w osobach komendantki chorągwi hm. Anny Peterko oraz hm. Zdzisława Koneckiego – komendanta naszego hufca i Patrona imprezy oraz wszystkich naszych przyjaciół:  Klub Seniorów Lotnictwa, Klub Seniorów Lekarzy, pracowników DPS „Józefów”, dziennikarzy, bratanka Tadeusza Niemczyka oraz:

  • KS Zaolzie
  • KS Watra z Cieszyna
  • KS Żagiew Gliwice
  • KSH z Mesznej im. Andrzeja i Olgi Małkowskich
  • HKS Korzenie Cieszyn
  • HKS Korzenie Sosnowiec
  • Referat Starszyzny i Seniorów Chorągiew Śląska

Pierwszy raz mieliśmy możliwość gościć u siebie przewodniczącą SUB-Regionu Europejskiego ISGF hm.Teresę Tarkowską Dudek, komendanta Śląsko Morawskiej Chorągwi czeskiego Junaka, wnuczkę Zofii Kossak panią Anne Fenby-Taylor.

Bogaty poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu zafundowali nam sponsorzy: Piekarnia Piecuch, Mokate, Spółdzielnia „Bystrzanka” oraz Państwo Wajs – przyjaciele 38 MGBGZ i 29 DH.

Ponadto dzięki pomocy Pani Ani K. mogliśmy wypożyczyć wieszaki do szatni od niej samej oraz z Teatru Lalek ‚Banialuka”, a dzięki pomocy Babci jednego z zuchów mogliśmy wypożyczyć wygodne nieskładane krzesła z Domu Żołnierza w Bielsku-Białej.

Nie zabrakło oczywiście drożdżówek druha Drożdża ,a jego uśmiechnięta twarz spoglądała na nas z portretu oraz wspólnie śpiewanych harcerskich piosenek.

Trwałym prezentem dla nas jest prezentacja dh Dagi na temat naszych dokonań w ramach programów WAGGGS na DMB Connect, Grove, Impact, która pójdzie w świat jako przykład tego, że w każdym wieku można stawiać sobie wyzwania i z powodzeniem je realizować.

Wszyscy goście i władze  gratulowali  nam sukcesów i składali serdeczne życzenia.

Bardzo zabawne było przemówienie skautowego brata z Czech Krystofa Hyvnara, które powiedział  je po polsku !

Nie było fizycznie z nami , naszej przyjaciółki dh Marty Radwańskiej – „Niezwyczajnej” już harcmistrzyni ale jej śliczne zdjęcie wszyscy mogli podziwiać na bilbordzie.

Impreza zakończyła się iskierką, którą na prośbę komendantki chorągwi przesłała nam gospodyni imprezy dh Daga.

Po zakończeniu imprezy wielu gości odwiedziło jeszcze naszą izbę pamięci i wpisało się do naszej kroniki.

To był bardzo udany dzień.