Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Komunikat w sprawie zdarzenia na Odrzańskim Spływie Wiosennym

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Odrzański Spływ Wiosenny to jedno z największych przedsięwzięć organizowanych przez śląskich wodniaków. Harcerki i harcerze biorą udział w spływie, który upamiętnia walki Ślązaków w trzech Powstaniach Śląskich. W tym roku aż 350 osób spotkało się na apelu podsumowującym, który tradycyjnie odbywa się pod pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny.

Podczas apelu doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego oparzonych zostało 6 osób. Niezwłocznie po zdarzeniu pierwszej pomocy udzielili lekarze i ratownicy medyczni, którzy brali udział w spływie.

Po przyjeździe pogotowia ratunkowego medycy postanowili przewieźć do szpitala cztery osoby. Trójka harcerzy zakończyło już hospitalizację. Czwarty poszkodowany został zatrzymany na obserwację — jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.