Daily Archives: 05/09/2018

Ważny komunikat

Komenda Śląskiej Chorągwi ZHP w Katowicach informuje, że podczas organizowanego przez nas w terminie od 25 sierpnia do 1 września rejsu z Kołobrzegu na Bornholm, w dniu 31 sierpnia, przy wyjściu z portu Svaneke, w trakcie wypływania, przy bardzo trudnych warunkach pogodowych (wiatr 7 B, stan morza 4 do 5) jeden z trzech jachtów uczestniczących w rejsie wpłynął na skały. Obecni na pokładzie uczestnicy i załoga zostali natychmiast podjęci przez inną jednostkę . Nikt z uczestników ani z załogi nie odniósł obrażeń. Wszyscy uczestnicy powrócili już Polski.

Niestety, w wyniku tego zdarzenia jacht zatonął.

O zdarzeniu powiadomione zostały odnośne służby morskie oraz ubezpieczyciel. Zarówno jacht, jak i uczestnicy rejsu byli ubezpieczeni. Rejs był wypoczynkiem letnim zgłoszonym i zatwierdzonym w kuratorium oświaty. Kadra rejsu to doświadczeni żeglarsko instruktorzy. W rejsie brały udział 33 osoby.

Obecnie trwają wewnętrzne procedury wyjaśniające zaistniałą sytuację.

W razie dodatkowych pytań informacji udziela hm. Anna Peterko – Komendantka Chorągwi, tel. 601 486 670, komendant@slaska.zhp.pl