Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Wieści z Inspektoratu Łączności

W 2018 roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecie Związku Harcerstwa Polskiego.
Stacja okolicznościowa Harcerskiego Klubu Łączności SP9ZHP Śląskiej Chorągwi ZHP bierze udział w akcji dyplomowej „100 lat Związku Harcerstwa Polskiego” organizowanej dla uczczenia 100 rocznicy Zjazdu Lubelskiego, który odbył się w dniach 1-2 listopada 1918 roku.

Podczas Zjazdu nastąpiło połączenie polskich organizacji harcerskich i skautowych w jednolity Związek Harcerstwa Polskiego.
Stacja pracuje do 31 stycznia 2019 roku emisjami CW, SSB oraz DIGI. Karty QSL via SP9ZHP.

Regulamin oraz możliwość pobrania dyplomu po spełnieniu warunków regulaminowych, jest na stronie:  zhp100.hamlogs.net
Każdy operator po nawiązaniu łączności z naszą stacją na stronie: https://www.qrz.com/lookup mógł przeczytać powyższą informację w wersji polskiej lub angielskiej.

Na dzień 30.X.2018 stacja nawiązała 13.332 łączności z radioamatorami całego świata.

Najaktywniejsi radiooperatorzy tej Akcji to:
dh Marian SP9EMI z Świętochłowic (Hufiec Chorzów)
dh Zbyszek SQ9CXC z Piekar Śl.
dh Tomek SQ9MDT z Katowic