Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Hufiec 3.0 – nowe technologie w harcerstwie

W dniach 23-25 listopada w Ośrodku Harcerskim Hufca ZHP Lubliniec w Kokotku spotkało się 20 członków ZHP z całej Polski wraz z osobami cywilnymi, aby uczestniczyć w warsztatach Hufiec 3.0 – nowe technologie w harcerstwie. Uczestnicy poznali czym są zbiórki crowdfundingowe – finansowanie społecznościowe (analiza kampanii #KOCHAMKOKOTEK #WSPIERAMKOKOTEK), komunikacja w grupie, radzenie sobie z konfliktem, networking oraz jak pozyskać do współpracy lokalne media oraz przedsiębiorstwa.

Organizatorami szkolenia był Hufiec ZHP Lubliniec im. 74 G.P.P, Fundacja Przedsiębiorczości PL, Zespół Informacji i Promocji Hufca Lubliniec. Partnerami : Sieć Szkół Językowych „Naczyńscy”, pomagamy.im, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, sprawny.marketing, Brand24.

Zajęcia prowadzili : Marek Pęczak – Hufiec ZHP Zabrze, Kuba Mann oraz Piotr Widera  – Hufiec ZHP Lubliniec, Karina Woźniak – Fundacja Przedsiębiorczości PL, Mikołaj Naczyński – Sieć Szkół „Naczyńscy”, Zdzisław Makles – Polskie Radio Katowice.

Zapraszam na relację napisaną przez druhnę Magdalenę Bil z Hufca ZHP Piekary Śląskie.

Mamy nowy namiot!
Pewnie już wiecie „jak to było z tymi namiotami”, ale mamy jeszcze jeden, nowiutki „namiot”. Namiot Hufca 3.0.

W miniony weekend harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego zjechali się do Lublińca z całego kraju. Poznali sekrety sukcesu naszej kampanii, zgłębili tajniki mediów społecznościowych, nauczyli się jak mówić, żeby ludzie słuchali i jak słuchać, żeby ludzie mówili. Poza zdobyciem wielu cennych informacji, uczestnicy warsztatów „Hufiec 3.0 – nowe technologie w harcerstwie” nawiązali nowe, cenne znajomości – wspólnie postawiliśmy już nasz nowy namiot w tej wielkiej globalnej wiosce.

Każdy z uczestników warsztatów jest częścią „namiotu”. Każdy ma jakieś doświadczenie, każdy potrafi coś innego. Namiot hufca 3.0 jest pełen nowych inspiracji, zaczątków nowych przyjaźni i źródłem czerpania dalszej wiedzy.

W naszym nowym namiocie możemy grać w planszówki do 3 nad ranem, zrealizować zbiórkę pieniężną w 20 minut, możemy zamienić dynie na piłki i zaprosić Was na spotkanie z „Żabą”. W nowym namiocie – razem możemy wszystko!

Weź tu bądź.
Czuwaj!