image_pdfimage_print
Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego, stanowią instruktorzy naszej Chorągwi, którym bliski jest rozwój duchowy wszystkich harcerek i harcerzy. Naszym głównym zadaniem jest krzewienie postaw i wartości zgodnych z zasadami moralnymi w oparciu o Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie. W każdej chwili służymy radą i pomocą wszystkim którzy tego potrzebują. Naszymi głównymi zadaniami są uroczystości takie jak przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, czy Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę.
Jesteśmy… Pamiętamy… Czuwamy…
IMAG0962 phm. Przemysław KOWALSKI HO – Kierownik Zespołu
przemek.kowalski@zhp.net.pl

Hufiec ZHP Częstochowa

Odpowiada za kierowanie bieżącą pracą zespołu, wnioskuje o powołanie nowych członków, reprezentuje zespół na zewnątrz.

1392738_240509929437355_1488327046_n phm. Marzena GINTER
Hufiec ZHP Bytom
Zastępczyni Szefa Zespołu, odpowiada za kontakt ze środowiskami w hufcach, oraz spotkania zespołu.
hm. Krystyna ŻYDOWICZ
Hufiec ZHP Bytom
Odpowiada za merytoryczną treść informacji z zakresu życia bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, oraz kontakty ze środowiskami seniorów.
ks. phm. Tomasz CHRZAN
Hufiec ZHP Beskidzki
Odpowiada za opiekę duchową zespołu, oraz kontakty z kapelanami i innymi organizacjami harcerskimi.