Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Kierunek Azja!

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

W ubiegłym tygodniu zachęcaliśmy Was do pracy z propozycjami programowymi ,,Stop bierności” i ,,Ekonomia jest kobietą”. Dziś przypominamy o trzeciej z tegorocznych propozycji: ,,Kierunek Azja! Ze skautowego jamboree wędrujemy przez kontynent kontrastów.” 

Powszechna wiedza na temat Azji w Polsce jest mała. Wielokrotnie podejmowane różne działania edukacyjne przynoszą wprawdzie pewien skutek, ale jest on daleki od zadowalającego. Żyjąc ze świadomością i wiedzą zaczerpniętą z twórczości A. Szklarskiego jak np. ,,Przygód Tomka” oraz filmów rysunkowych, nie tylko powielamy dawno już nieaktualne, krzywdzące innych stereotypy, ale przede wszystkim nie zauważamy szans na współpracę wynikających z ogromnego potencjału Azji. Postrzegamy ją jedynie przez pryzmat kilku państw czy obszarów. A przecież Azja to kontynent największych kontrastów!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją oraz wzięcia udziału w konkursie. Wszyscy, którzy zrealizują zaproponowane działania otrzymają plakietki propozycji. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody rzeczowe!

Mapka oraz propozycja programowa są do pobrania na stronie: http://zhp.pl/2015/kierunek-azja/