Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Tydzień Edukacji Globalnej już niebawem!

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Chcecie zmieniać świat z nami? To bardzo proste: zostańcie Aktywnymi Obywatelami Świata! Chętnie Wam to ułatwimy.

Już w poniedziałek pierwszy webinar – dotyczący globalnych zależności. Zaczynamy punktualnie o 20:00, na platformie ClickWebinar. Wystarczy tylko, że zarejestrujesz się wcześniej w ankiecie. Prelegentką podczas poniedziałkowego webianaru będzie Magdalena Noszczyk – ekspertka i trenerka edukacji globalnej, wieloletnia instruktorka ZHP, a także koordynatorka projektu „Aktywni Obywatele Świata”. Opowie m.in. o tym, jak współcześnie „zanim skończysz śniadanie już zależałeś od połowy świata” (M.L.King). 

Nie znajdziecie chwili wolnego czasu w poniedziałek? Nie szkodzi, materiał zostanie przez nas nagrany i udostępniony. Drugi webinar już następnego dnia, 17 listopada, także o 20:00. Ten z kolei będzie dotyczył nowych Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz nadchodzącej konferencji klimatycznej w Paryżu i jej skutkach dla świata i dla każdego z nas.

Jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedzę dodatkowo w zakresie edukacji globalnej, to zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu e-learningowym. Szkolenie zaczyna się 16 listopada i potrwa 4 tygodnie. Będzie się składać z 4 modułów tematycznych. Po jego ukończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat. Aby się zapisać należy wypełnić ankietę.. Listę uczestników szkolenia opublikujemy na stronie projektu „Aktywni obywatele świata”.

Z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Tygodnia Edukcji Globalnej zorganizowaliśmy także dla Was konkurs – przeprowadźcie kampanię, flashmoba, zajęcia, grę czy jakiekolwiek inne wydarzenie, które poświęcicie wyzwaniom współczesnego świata. Do wygrania atrakcyjne nagrody – m.in. gry planszowe, z których będziecie mogli korzystać całym zastępem czy drużyną! Więcej informacji znajdziesz w regulaminie konkursu.

Tydzień Edukacji Globalnej – świętuj z nami! 

Tydzień Edukacji Globalnej 2015 zaczyna się już 16 listopada i potrwa do 22 listopada. Prezentujemy oficjalną interpretację hasła, które będzie nas w tym roku inspirować do działań: „Równość – od słów do czynów”. 

Tydzień Edukacji Globalnej jest coroczną międzynarodową akcją edukacyjną. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach i problemach globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.

Tydzień Edukacji Globalnej to doskonały pierwszy krok w edukacji globalnej dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z takimi zagadnieniami. Każdego roku, w trzecim tygodniu listopada, edukatorzy i edukatorki skupiają się na wybranych zagadnieniach. W tym roku mówimy o równości w kontekście nowych Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Zapraszamy – włącz się!