Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Zbiórka Komendantów i Skarbników

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Za nami kolejna zbiórka Komendantów i Skarbników. W miniony wtorek w Ośrodku Harcerskim spotkali się przedstawiciele prawie wszystkich Hufców należących do naszej Chorągwi.

W trakcie spotkania zostało poruszonych kilka ważnych spraw z zakresu finansów, programu oraz kwestii organizacyjnych po Zjazdach. Reprezentanci Hufców otrzymali informacje odnośnie kwoty z 1%, ważnych terminów oraz wstępnych planów programowych. Przypomniane zostały procedury przekazania Hufców a także uczulono nowe Komendy na temat umundurowania, opłacania składek oraz składania sprawozdań finansowych.

Nowowybranym Komendantom wręczono dyplomy a  dodatkowo każdy z nich otrzymał również na swoje ręcę pakiet programowy składający się z dwóch nowych propozycji programowych, materiałów dotyczących Biegu Mikołajkowego, zaproszenia na Betlejemskie Światło Pokoju organizowane przez Hufiec ZHP Częstochowa oraz ulotek o Światowych Dniach Młodzieży.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zapoznania się z nowym projektem “Aktywni Obywatele Świata” podczas prezentacji przeprowadzonej przez dh. Patrycję Bieniek, która wraz z dh. Anną Miernik reprezentuje Chorągiew Śląską w tym projekcie.