Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Zwolnieni z Teorii

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Szkolna olimpiada przypominająca grę, w której każdego dnia zdobywasz nowe sprawności i poziomy? To właśnie „Zwolnieni z teorii”, konkurs na najlepsze projekty społeczne. Po raz pierwszy skierowany jest nie tylko do licealistów, ale również studentów. Związek Harcerstwa Polskiego został partnerem projektu. 

Na czym polega „zwalnianie z teorii”? Uczniowie rywalizują tu nie w testach i esejach, ale w projektach społecznych. Przed rokiem w pierwszej edycji udało się zrealizować aż 339 takich projektów. Co kryje się za tym hasłem? Pomysły na to, jak odmienić życie szkoły, osiedla czy miasta. I tak np. w ubiegłym roku uczniowie z Bielska-Białej uświadamiali innym, jakie było znaczenie Żydów dla rozwoju miasta, a w Poznaniu promowali dostęp do darmowej kultury.

Olimpiada „Zwolnieni z teorii” w tym roku rozegrana zostanie po raz trzeci. Pierwszy raz konkurs przeprowadzono w 2013 r. i obejmował tylko Warszawę. W zeszłym roku już do jego ogólnopolskiej edycji zgłosiło się 4,7 tys. uczniów (do końca wytrwało ok. 1,4 tys.). By prowadzić działania społeczne wysokiej jakości, na portalu www.zwolnienizteorii.pl stopniowo, w formie pytań i odpowiedzi podawana jest wiedza na temat organizacji projektów np. podziału zadań, budowania harmonogramu, zdobywania partnerów i finansowania. Dzięki tej formie wsparcie i zachętę do społecznych działań dostaje również młodzież z mniejszych miejscowości. Po ukończeniu każdy uczestnik otrzyma profesjonalny certyfikat z zarządzania. Przed rokiem w pierwszej edycji udało się zrealizować aż 339 takich projektów.

Naucz się organizować harcerskie akcje i służbę według międzynarodowych standardów zarządzania projektami i zdobądź rozpoznawalny na całym świecie certyfikat PMI R.E.P.! Patrolem wędrowniczym, radą drużyny lub szczepu możecie nauczyć się działać skuteczniej, pokazać światu harcerską służbę oraz zrealizować znaki służby, czy wymagania na stopnie. Co więcej, najlepsi Alumni dostaną ofertę elitarnego programu stażowego z topowymi pracodawcami, m.in. Microsoft, PZU, T-Mobile, McKinsey&Company i kilkudziesięcioma firmami zrzeszonymi w Polskiej Radzie Biznesu.

Rejestracja trwa tylko do 30 listopada! Więcej informacji na stronie organizatora.