Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

„Dopalacze, odsłona piekła” – projekt Fundacji Dialogos

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Ruszyła nowa kampania przeciwko dopalaczom. Opiera się na historiach osób, które miały kontakt z nowymi narkotykami, także relacjach ich rodzin, opiniach terapeutów. – To sposób dotarcia do świadomości ludzi, pokazanie skali i istoty tego zagrożenia – mówią w Fundacji Dialogos, która realizuje projekt. Wydali reportażową książkę, nagrali wiele filmów dokumentalnych, zbudowali portal www.odslonapiekla.pl i docierają do szkół ze scenariuszami zajęć… Problem dopalaczy nie będzie tak groźny, jeśli dowiemy się o nim więcej. Również o tym, jak reagować. 

Uzależnienia to jedno z największych zagrożeń naszych czasów. Harcerze mogą mieć i tutaj swój wielki udział w pomaganiu osobom potrzebującym. Kampanię finansuje MSWiA oraz UM Częstochowa. Zobacz zwiastun jednego z filmów: https://www.youtube.com/watch?v=zvOUmttTDx8

Załącznik:

Dopalacze odsłona piekła e-book