Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

STRONY WWW oraz POCZTA INTERNETOWA- WAŻNE!!!

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Druhny i Druhowie.
W związku ze zmianą operatora usług hostingowych, będziemy przenosić się na nowy serwer z wszystkimi stronami internetowymi www oraz pocztą internetową (serwer Chorągwi Śląskiej).

Podczas pobieżnej kontroli okazało się, że nie wszystkie strony www umieszczone na obecnym serwerze są aktualizowane. Niektóre serwisy www odnoszą się do jednostek już nie istniejących. Oprócz tego, niektóre hufce mają zainstalowanych po kilka stron www (w tym archiwalnych), z których się już nie korzysta. Na serwerze istnieją również strony stworzone ok. 2005 roku i nie były uaktualniane do “obecnych wymogów” internetu (błędy, dziury dla wirusów, awarie itp).

Zmiana serwera będzie doskonałym okresem, aby posprzątać lub stworzyć od nowa stronę www swojej jednostki np. hufca.

Prosimy o:

1. Przesłanie na adres www@slaska.zhp.pl wykazu stron www w formie: hufiec_nazwa 3 adresy www: www.nazwa.zhp.pl, www.forum.nazwa.zhp.pl, www.gromady.nazwa.zhp.pl – przykaład hufiec_krakow 3 adresy www: www.krakow.zhp.pl, www.forum.krakow.zhp.pl, www. gromady.krakow.zhp.pl. Przesłanie danych kontaktowych do administratora strony www numer telefonu, adres e-mail (powinien być admin@hufiec.zhp.pl) imię i nazwisko,  – do dnia 5.02.2016 roku

2. Zrobienie  indywidualnie kopi zapasowej zarówno zawartości konta ftp jak i baz danych.  – do dnia 15.02.2016 roku.

3. Od 15.02.2016 roku do 04.03.2016 roku przeniesienie/stworzenie nowej strony www (po uzyskaniu nowych danych).

Przenosiny prawdopodobnie nastąpią od  od 20.02.2016 roku, a nie jak informowaliśmy od 15.02 – za opóźnienie przepraszamy.

4. Do 29.02.2016 roku skopiować lub usunąć wiadomości mailowe, gdyż po tym terminie mogą zostać automatycznie usunięte.

5. W razie problemów oczywiście służymy pomocą.

 

ps. Proponujemy zbudowanie strony www opartej na WordPressie, którego obsługa i aktualizacja odbywa się w sposób prosty i intuicyjny (między innymi strona chorągwi i GK ZHP oparte są na tym systemie), a możliwości WP są bardzo duże.