Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Odeszła na wieczną wartę hm. Beata Król

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Druhny i Druhowie,

Dziś odeszła od nas na wieczną wartę hm. Beata Król. Zasłużona, długoletnia instruktorka naszego Hufca. Do Związku Harcerstwa Polskiego wstąpiła w 1968 roku. Początek jej harcerskiej drogi przypadł na IV LO im. H. Sienkiewicza. Pełniła tam między innymi funkcje zastępowej i przybocznej. Zobowiązanie instruktorskie złożyła w 1974 roku. Po rozpoczęciu studiów we Wrocławiu zaangażowała się w działalność tamtejszego kręgu akademickiego. Po powrocie łączyła pracę zawodową z pasją harcerską.Niejednokrotnie wspierała jako architekt projekty realizowane przez Hufiec. Pełniła funkcję Namiestniczki Harcerskiej, członkini Komendy Hufca, członkini i przewodniczącej Hufcowej Komisji Rewizyjnej. Warto pamiętać, że w 1997 roku reaktywowała drużynę Sienkiewiczacy, oraz powołała przynależący do niej Krąg Instruktorski. W ostatnich latach pełniła funkcję Przewodniczącej Kręgu Instruktorskiego im. Ponurego i Nurta. Przez lata swojej działalności zorganizowała szereg udanych obozów i wychowała kilka pokoleń harcerek i harcerzy. Zostanie przez wszystkich zapamiętana jako osoba uśmiechnięta, pełna energii i entuzjazmu. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspierała każdego kto tego potrzebował. Odeszła cicho, dzisiaj rano kilka minut po godzinie dziewiątej, w obecności swojego męża. Najbliżej rodzinie hm. Ryszardowi Hulbojowi, córce Agacie i synowi Przemysławowi, składamy najserdeczniejsze kondolencie i łączymy się w bólu po tej ogromnej stracie.

Cześć Jej Pamięci.

phm. Wojciech Śliwowski

Komendant Hufca Częstochowa