Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

“Kartka dla dzieciaka”

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Kartka dla dzieciaka jest to akcja organizowana przez grupę jaworznickich harcerzy, biorących udział w projekcie “Zwolnieni z Teorii”. Chcemy zwrócić uwagę na izolację dzieci z domów dziecka oraz dać im szansę otworzenia się na otaczający je świat i ludzi. Zachęcamy, więc każdego do wykonania własnoręcznej kartki, w której krótko opisze siebie. Kartki można wykonać samodzielnie w domu lub przyjść na zajęcia z naszym koordynatorem plastycznym, który chętnie doradzi jak stworzyć niepowtarzalny list. Takie spotkanie odbędzie się 17 grudnia 2016r. (sobota) w godzinach 10.00-15.00 w Wydawnictwie Gm Sp. z o.o. na ul. Świętej Barbary 7, 43-600 Jaworzno.

Gotowe kartki można również wrzucać do specjalnych skrzynek znajdujących się w podanych miejscach :

I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie
III Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie
VIII Liceum Ogólnokształcące w Katowicach
Gimnazjum numer 4 w Jaworznie
Kawiarnia „Niebo w Mieście”
Miejska Biblioteka Publiczna
Klub MCKiS „Podłęże”

Kartkę również można wysłać na adres :

Poste Restante
Kartka dla Dzieciaka
Urząd Pocztowy nr 1
Ul. Pocztowa 9A
43-600 Jaworzno

Kolejnym etapem będzie zebranie przez nas kartek i w trakcie wyjazdów do różnych placówek opiekuńczych z województwa śląskiego rozdamy je dzieciom, aby mogły na nie odpisać. Podczas wizyt w placówkach zachęcamy dzieci do pisania tradycyjnych listów oraz organizujemy różne zabawy ruchowe.Na końcu kartka może wrócić do adresata na dwa sposoby. Pierwszy: osoba pisząca list może dołączyć do niego swój adres oraz znaczek pocztowy. Wtedy kartka zostanie wysłana. Drugi: napisać tylko swoje imię i nazwisko, a kartkę odebrać w podanym na końcu akcji przez nas miejscu.

Więcej informacji można znaleźć na naszym fanpage’u

Zachęcamy każdego do wzięcia udziału w naszym projekcie, bo robiąc niewiele jednocześnie robicie naprawdę wiele. A szczery uśmiech na twarzach dzieci będzie najlepszym tego przykładem.