Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Akcja – zbieramy namioty dla skautów w Tanzanii!

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Rozejrzyj się dookoła siebie, poszukaj w harcówce, popytaj znajomych. Może macie namiot, którego już nie używacie, a który jest w dobrym stanie? Możesz dać mu drugie życie! Ale… zacznijmy do początku.

Nasi skautowi przyjaciele z Tanzania Scout Association (TSA) w lipcu organizują zlot stulecia swojej organizacji. TSA i ZHP współpracują już od dłuższego czasu. W maju 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicielki ZHP z władzami TSA. Rozmowy o poparciu dla naszej kandydatury do organizacji Jamboree przerodziły się w planowanie wspólnych działań.

Kolejny raz spotkaliśmy się w sierpniu podczas Africa Scout Jamboree. W rozmowach o dalszej współpracy pojawił się pomysł wsparcia skautów Tanzanii w nadchodzących obchodach 100-lecia. Potem przyszły efekty tych rozmów – wizyta studyjna w Polsce jednego z tanzańskich instruktorów, który zbierał doświadczenia dotyczące promocji oraz pierwszy PR LAB poza granicami Polski! Wreszcie wsparcie organizacji Africa Scout Day 2017 – regionalnego wydarzenia, które w tym roku zorganizowano właśnie w Tanzanii. Podczas ASD 2017 nie byliśmy jedynie gośćmi, ale współorganizatorami. Żeby tę współpracę podkreślić zlot odwiedziła Małgorzata Sinica oraz realizujący na co dzień projekty w Tanzanii Robert i Gosia Zduńczykowie z Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia (która wsparła również ZHP podczas tworzenia propozycji programowej „Teraz Afryka”).

Dziś przychodzi czas na następne wspólne przedsięwzięcie. I jego uczestnikiem i współtwórcą możesz być właśnie Ty! Tanzańczycy organizują zlot stulecia i potrzebują namiotów. Rozejrzyj się dookoła siebie, poszukaj w harcówce, popytaj znajomych. Może macie sprzęt, którego już nie używacie, a który jest w dobrym stanie? Możesz dać mu drugie życie! A może uda się zebrać 100 namiotów na stulecie? Spróbujemy? Pokażmy jak wygląda braterstwo w naszym wydaniu!

Nieuszkodzony, zapakowany w pokrowiec namiot przywieź lub wyślij na adres Główna Kwatera ZHP, Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa. Pierwszy już mamy, widzisz go na zdjęciu. Czekamy do 30 czerwca. Przyda się każdy namiot od 2-osobowego w górę.

pwd. Magdalena Noszczyk i hm. Piotr „Kowlak” Kowalski

instruktorzy Jamboree Project Team, grupa ICG-Afryka