Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Wonderland 2017 Azerbejdżan

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Związek Skautów Azerbejdżanu (ASA) zaprasza na międzynarodowy obóz skautowy „Wonderland 2017”, który odbędzie się w miejscowości Gabala w dniach 1–9 lipca 2017 r.

Związek Harcerstwa Polskiego poszukuje 1 osoby do IST, która musi:

  • być pełnoletnim instruktorem /instruktorką;
  • być gotowym/gotową zaangażować się w pracę jako IST (International Service Team);
  • znać język angielski co najmniej na poziomie B2;
  • uzyskać pozytywną opinię komendanta hufca.

Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: wza@zhp.pl do 25 czerwca 2017 r. do godz. 23.59.

„Wonderland” jest organizowany każdego lata od 2013 r. w różnych częściach Azerbejdżanu. W tym roku odbędzie się w miejscowości Gabala.

Odległość między stolicą w Baku a Gabalą wynosi 220 km. Gabala jest popularną miejscowością turystyczną, która przyciąga wiosennym klimatem, lasami, górami i bogactwem fauny, a także znakomitą bazą hotelową w mieście. Leżąca w północno-zachodnim Azerbejdżanie Gabala jest jednym z najpiękniejszych miejsc kraju o bogatej historii. W przeszłości miasto było stolicą Albanii Kaukaskiej. Do dziś zachowały się ruiny starożytnego miasta i głównej bramy. Prowadzone wykopaliska potwierdzają, że między IV-III wiekiem p.n.e. a XVIII wiekiem n.e. Gabala była jednym z najważniejszych miast o rozwiniętym handlu i rzemiośle. W Gabali znajduje się również największy w Azerbejdżanie park rozrywki pod gołym niebem – Gabaland. Miasto słynie także z dorocznego festiwalu muzycznego i fabryki fortepianów.

Obóz „Wonderland 2015” to doskonała przygoda i okazja do poznania kraju i organizacji skautowej, z którą ZHP współpracuje od ponad 3 lat. Polscy instruktorzy od kilku lat biorą także udział w kolejnych edycjach Wonderland pełniąc tam funkcję IST zaangażowanego w działania programowe i generalnie wspierając organizatorów.

Termin:

1–9 lipca 2017

Miejsce obozu:
Gabala
Współrzędne GPS: https://www.google.ru/maps/place/Qamarvan,+Azerbejd%C5%BCan/@41.0543398,47.7787228,14z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40383f59026284b5:0xdd27ac66872e3b4c!8m2!3d41.0545613!4d47.7992148

Szczegóły dot. obozu można znaleźć tu: https://www.facebook.com/events/113291872555120/

Zakwaterowanie:
ASA zapewnia namioty (uczestnicy, którzy chcą przyjechać z własnymi, powinni poinformować o tym organizatorów)

Odpłatność:
Zakwalifikowane osoby ponoszą koszt wpisowego (wpisowe w wys.: 50 EUR obejmuje transport na terenie Azerbejdżanu, wyżywienie w czasie obozu, udział we wszystkich zajęciach na obozie, koszulki i materiały drukowane) i wizy, natomiast koszt przelotu pokrywany jest ze środków ZHP oraz ASA przeznaczonych na współpracę bilateralną.

Zajęcia:
Pionierka, majsterka, jazda konna, łucznictwo, trekking, zajęcia sportowe, wycieczki kulturalne i historyczne po mieście, ekstremalne zajęcia nocne, terenoznawstwo i inne.