Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Weź udział w Camp Staff, czyli przygoda i praca w USA jeszcze w 2018

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Chcesz aktywnie spędzić wakacje? Marzyłeś o podróży do Stanów Zjednoczonych, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Mamy rozwiązanie dla Ciebie: program International Camp Staff realizowany przez Boy Scout of America. Jeśli dobrze mówisz w języku angielskim i chcesz poznać system pracy na obozach skautowych – zgłoś się już teraz! Na aplikacje czekamy do 14.02.2018.

Zapraszamy do wzięcia udziału w znanym amerykańskim programie International Camp Staff Program. Adresowany jest do członków organizacji skautowych, młodych kobiet i mężczyzn w wieku 18-30 lat, bardzo dobrze władających językiem angielskim. Boy Scout of America zapraszają do dwóch baz w stanie Kansas, gdzie przygotowali miejsce dla 6 instruktorów/instruktorek z ZHP. Podczas pobytu zapewniony jest nocleg, wyżywienie, drobne kieszonkowe (150$ tygodniowo), zmianowy system pracy i czas wolny na zorganizowane przez BSA lub samodzielne wycieczki po okolicy. Uczestnik programu pokrywa samodzielnie koszty dojazdu oraz wizę.

Termin przesłania kompletu dokumentów do Głównej Kwatery BSA to 15 lutego. Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o następujące działanie:

  1. Dostarczenie skanu wypełnionego formularza (ICSP Counselor App) wraz z referencjami i „statement” na mail: jamboree2019@zhp.pl.
  2. Dostarczenie pozytywnej opinii pełnomocnika KCh ds. zagranicznych do jamboree2019@zhp.pl,(forma: mail bezpośrednio od pełnomocnika lub skan pisma od pełnomocnika);
  3. Po uzyskaniu sygnału – przesłanie oryginalnych dokumentów do GK ZHP.

 

Wskazówki dla kandydatów:

  • Przed podjęciem decyzji o zgłoszeniu się do programu prosimy o uważną lekturę dokumentów.
  • Prosimy o przeznaczenie na wypełnienie zgłoszenia i zgromadzenie załączników odpowiedniej ilości czasu.
  • Prosimy o wypełnienie dokumentów tak, żeby były one w pełni zrozumiałe dla odbiorcy angielskojęzycznego.
  • Prosimy o stosowanie amerykańskiej pisownię dat (notacja brytyjska może wprowadzić nieporozumienia!)

Dokumenty do pobrania: