Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Kropla Braterstwa 2018

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Włącz się w ogólnopolską akcję „Kropla Braterstwa”, która już po raz dziewiąty jest elementem świętowania Dnia Myśli Braterskiej. Akcja polega na indywidualnym bądź zbiorowym honorowym oddaniu krwi – bezinteresownym podzieleniu się lekiem ratującym życie.

Możesz iść oddać krew indywidualnie, możesz także ze udać się na wspólną wyprawę do punktu krwiodawstwa albo też zorganizować otwartą akcję poboru krwi w swoim środowisku. Pamiętając, że liczy się każda ilość krwi – każda grupa krwi jest potrzebna i ważna!

Oddać krew mogą wszyscy, którzy ukończyli 18 lat i spełniają kryteria zdrowotne.

Zachęcamy do udania się do punktów krwiodawstwa w okresie od 17 do 25 lutego (oczywiście najlepiej byłoby zrobić to 22 lutego).

Akcja pokazuje szczególny wymiar Harcerskiego Braterstwa. Promuje honorowe krwiodawstwo jako formę indywidualnej Służby niesionej bezinteresownie i anonimowo na rzecz drugiego człowieka. Pokażmy jak wielu jest nas – krwiodawców w harcerskich mundurach. Zachęcamy również do zdobywania odznaki „Harcerska Kropla Braterstwa” oraz promocji w swoich środowiskach tematycznych sprawności.

Relacje koniecznie oznaczcie #kroplabraterstwa2018

Druhno i Druhu! Pamiętaj, że braterstwo mamy we krwi!