Bazy Harcerskie Zlot Kalendarium 100-lecia zjazd eBiuro

Sail4Independence, czyli skautowy rejs z okazji Stulecia Niepodległości.

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Rok 1918 to data ważna nie tylko dla Polaków. Dobiegająca końca I Wojna Światowa dała możliwość odzyskania niepodległości również Litwie, Łotwie i Estonii. Dla wspólnego uczczenia tej wyjątkowej rocznicy organizowany jest międzynarodowy rejs skautowy „Sail4Independence”. Jego celem jest odkrywanie 100-letniej historii, różnorodności kulturowej i roli Morza Bałtyckiego w dziejach krajów biorących udział w projekcie.

Rejs odbędzie się w terminie od 7 do 16 czerwca na trasie Gdańsk-Gdańsk. Głównym organizatorem są skauci litewscy, a wśród partnerów znalazła się także Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP. Dzięki temu pięcioosobowa polska delegacja będzie miała szansę wziąć udział w tym wydarzeniu. Będzie to okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni i poznania tradycji skautowych innych organizacji.

Czterech członków polskiej delegacji zostanie wyłonionych w drodze konkursu.

Szczegóły dotyczące rejsu oraz konkursu znaleźć można na stronie Wydziału Wychowania Wodnego.