Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Harcerskie obozy jeszcze bardziej bezpieczne! Protokół uzgodnień podpisany

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

21 czerwca 2018 r. Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego oraz przedstawiciele innych organizacji harcerskich, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendant Główny Policji podpisali protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami.

Podczas Harcerskiej Akcji Letniej Związek Harcerstwa Polskiego organizuje prawie 1500 obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Obóz harcerski stanowi podsumowanie śródrocznej pracy wychowawczej drużyny i jest jednym z najważniejszych momentów harcerskiej przygody. Instruktorzy ZHP przykładają olbrzymią wagę do bezpieczeństwa podczas wszelkich harcerskich wydarzeń, zwłaszcza obozów i kolonii.

Cieszę się, że służby państwowe wykazały chęć zrozumienia specyfiki obozów harcerskich oraz że zdają sobie sprawę ze szczególnej roli, jaką harcerstwo odgrywa w wychowywaniu młodych ludzi. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacyjnych wyjazdów jest dla nas wszystkich priorytetem. Podpisując protokół uzgodnień potwierdzamy, że harcerscy wychowawcy w szczególny sposób zwracają uwagę na bezpieczeństwo w trakcie obozów– mówi hm. Anna Nowosad Naczelniczka ZHP.

Harcerskie lato to możliwość przeżycia niezapomnianej przygodyw bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Podczas obozów i kolonii harcerki i harcerze kształtują swój charakter, uczą się w działaniu, zdobywają nowe umiejętności i spędzają czas w grupie rówieśniczej. W roku 100-lecia odzyskania Niepodległości i 100-lecia ZHP kulminacyjnym momentem harcerskiej akcji letniej będzie dla nas Zlot ZHP Gdańsk 2018, który odbędzie się między 6 a 16 sierpnia 2018 roku. Weźmie w nim udział prawie 15 000 harcerzy i harcerek z całej Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią protokołu uzgodnień.