Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Rówieśnicy Niepodległej

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Celem konkursu jest odtworzenie losów osób, których podpisy znalazły się pod Deklaracją Podziwu i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę historię i tradycję szkół, instytucji, miejscowości czy rodzin, których historia sięga roku 1926, jesteśmy pewni, że przez losy absolwentów, mieszkańców, pracowników bądź członków rodzin, których autografy znalazły się w Deklaracji, możliwe jest opowiedzenie o wieku Niepodległej.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 12–19 lat, nad którą opiekę może sprawować tutor: nauczyciel, animatorka kultury, bibliotekarz, archiwistka społeczna, pasjonat historii, drużynowa, student, członek rodziny, organizacji pozarządowej, reprezentantka wspierającej młodzież instytucji edukacji lub kultury.

Więcej informacji na temat konkursu i tutoriali ułatwiających przygotowanie pracy konkursowej na portalu „Nieskończenie Niepodległa – Ludzie”.