Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Podsumowanie konkursu plastycznego „Jak zuch kocha Polskę?”

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Plastyczne odpowiedzi na pytanie: „Jak zuch kocha Polskę?

 

Na pytanie „Jak zuch kocha Polskę?” odpowiedziały zuchy w pracach zgłoszonych na konkurs plastyczny, zorganizowany przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP, by uczcić setne rocznice – Odzyskania Niepodległości przez Polskę, powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Praca na zuchowych zbiórkach z Prawem Zucha oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i kształtowanie wyobraźni zuchów, to kolejne cele tej artystycznej inicjatywy.

Uczestnicy przesłali prace plastyczne wykonane różnorodnymi technikami, m.in.: prace rysowane akwarelami, kredkami ołówkowymi, malowane farbami plakatowymi, kolaże, wydzieranki, wylepianki i wiele innych.

W sumie 121 obrazów wykonanych przez 114 zuchów reprezentujących 17 gromad zuchowych z 12 hufców Chorągwi Śląskiej ZHP. Ocena prac należała do wyjątkowo trudnych, gdyż wszystkie zasłużyły na wyróżnienie. Ostatecznie nagrodzonych zostało 17 rysunków. 

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło podczas Harcerskiej Imprezy Plenerowej 22 września 2018 roku. Odbyło się również uroczyste otwarcie wystawy prac konkursowych i zuchowy wernisaż. Wstęgę otwierającą wystawę przecięła hm. Patrycja Makarska-Chachaj zastępczyni Komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP.

Wyniki konkursu:

I miejsce dla:

Matyldy Stefanowskiej 38 MGBGZ Zwierzaki Hufiec Beskidzki ZHP
Zofii Piechoty 16 GZ Czarne Stopki Hufiec ZHP Katowice
Milana Gawrońskiego NS Iskierka Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej
Jolanty Segiet 1 GZ Leśne Skrzaty Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej

 

II miejsce dla:

Leny Truchan 38 MGBGZ Zwierzaki Hufiec Beskidzki ZHP
Michała Gągały 7 GZ Roztańczone Świetliki Hufiec ZHP Częstochowa
Marysi Radeckiej 1 RŚGZ Przyjaciele Zielonego Lasu Hufiec ZHP Ruda Śląska
Antoniny Białek 1 GZ Leśne Skrzaty Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej

 

III miejsce dla:

Karola Puzoń 38 MGBGZ Zwierzaki Hufiec Beskidzki ZHP
Dominiki Zatoń 7 GZ Roztańczone Świetliki Hufiec ZHP Częstochowa
Elżbiety Benduckiej 16 GZ Czarne Stopki Hufiec ZHP Katowice
Mai Kalika 1 GZ Leśne Skrzaty Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej

 

Wyróżnienie dla:

Eweliny Swobody 5 GZ Poszukiwacze Nibylandii Hufiec ZHP Bytom
Poli Suski 7 JGZ Włóczykije Hufiec ZHP Jaworzno
Natalii Harmaj NS Iskierka Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej
Michaliny Hypki-Hałki 49 PGZ Szyszkowe Bractwo Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej
Magdaleny Pająk 11 GZ Tropiciele Słońca Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu pięknych prac, ogromnej kreatywności oraz wyobraźni artystycznej, jaką się wykazali przy tworzeniu zuchowych obrazów ilustrujących temat konkursu. Dziękujemy drużynowym i opiekunom gromad zuchowych, które wzięły udział w konkursie oraz wszystkim, którzy pomogli przy jego organizacji.

Galeria wyróżnionych prac, które można było zobaczyć podczas HIP 2018:

 

 

         

Czuj! Czuwaj!
Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP