Yearly Archives: 2019

Konferencja instruktorska „INSTRUKTORSKIE POSTAWY”

Komenda Śląskiej Chorągwi ZHP zaprasza do udziału w konferencji instruktorskiej pod hasłem „INSTRUKTORSKIE POSTAWY”.
Konferencja ta jest częścią składową projektu pod nazwą „Kierunek – STRATEGIA”, który to projekt ma przygotować środowisko Chorągwi do właściwego wprowadzenia Strategii ZHP – w tym Strategii Chorągwi. W trakcie konferencji chcemy przeprowadzić instruktorską rozmowę, która pozwoli nam wspólnie znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

„Światło daje blask” – podsumowanie Wielkiego Konkursu Świątecznego 2019

Blask światła towarzyszył powstawaniu majsterek tegorocznej edycji Wielkiego Konkursu Świątecznego. Nie różni się on niczym od tego sprzed 100 lat. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas nadziei, którą mieli też nasi przodkowie w latach wybuchu kolejnych Powstań Śląskich (1919-1921). Oni również zasiadali przy wigilijnych stołach i marzyli, że światło rozbłyśnie, oświetli to co smutne i trudne, da nadzieję na prawdziwą wolność i spokojne życie w przyszłości.

Obraz może zawierać: jedzenie
fot. Jakub Czajka

53. Zlot Intercamp 2020

Czuwaj!

Z przyjemnością informujemy, że trwają zgłoszenia na 53. Zlot Intercamp 2020, który odbędzie się w dniach 29.05-01.06 w Wielkiej Brytanii. Zlot ten skierowany jest do harcerzy w wieku 11-17 lat, a także do skautów powyżej 18 roku życia chcących pełnić służbę w ramach IST.