Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Konkursu wiedzy historycznej „Klasówka powstańcza 2019”

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji konkursu wiedzy historycznej „Klasówka powstańcza 2019”.

Konkurs wiedzy historycznej „Klasówka powstańcza” stanowi cykliczne przedsięwzięcie, wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Każda edycja posiada swój wiodący motyw. W związku z ogłoszonym przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Powstań Śląskich motywem w roku szkolnym 2018/2019 będzie ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I, II i III Powstania Śląskiego. Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Pamięci Narodowej O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Za obsługę strony internetowej konkursu odpowiada Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.