Daily Archives: 26/11/2019

Czas na „Antrakt”

Na szczególną przerwę, spędzoną w twórczej, fantastycznej atmosferze, zdecydowali się Zuchmistrzowie uczestniczący w jesiennych warsztatach programowo-metodycznych „Antrakt” zorganizowanych przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP przy współpracy z Komendą Hufca ZHP Jaworzno oraz Komendą VI Harcerskiego Szczepu Chwaty. W sobotę 23 listopada 2019 roku kadra gromad zuchowych z hufców Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Czerwionka-Leszczyny, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, spotkała się w gościnnej Szkole Podstawowej nr 19 im. M. Kopernika w Jaworznie, by podsumować mijający rok, szlifować umiejętności przydatne w pracy gromady formami zuchowymi i dobrze się przy tym bawić. Warsztatowe zajęcia dotyczyły głównie form teatralnych i poprowadził je reżyser teatralny Jarosław Tochowicz z Krakowa oraz phm. Angelika Witkowska członkini Referatu Zuchowego, z wykształcenia teatrolog.

Nagrody dla Namiestnictw Zuchowych

Całoroczna praca Namiestnictw Zuchowych Chorągwi Śląskiej ZHP została podsumowana. Miniony rok harcerski 2018/2019 obfitował w wydarzenia organizowane zarówno dla zuchów, jak i dla zuchmistrzów. Zuchowe środowiska przygotowywały i prowadziły wydarzenia, które na stałe wpisały się w ich kalendarze oraz  podejmowały wyzwania na nowych polach pracy i zabawy z najmłodszymi członkami naszej Organizacji. Uczestniczyły w przedsięwzięciach programowych i kształceniowych na szczeblu macierzystego hufca, Chorągwi Śląskiej ZHP, innych chorągwi oraz tych na szczeblu centralnym. Referat Zuchowy na bieżąco śledził działalność poszczególnych środowisk, wielokrotnie służąc pomocą i wsparciem merytorycznym. Aktywne namiestnictwa biorące udział we współzawodnictwie nadesłały meldunki opisujące działalność, osiągnięcia i sukcesy. Na tej podstawie wyróżnione zostały następujące środowiska, które otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrodę dla całego namiestnictwa.
Wyniki współzawodnictwa Namiestnictw Zuchowych Chorągwi Śląskiej ZHP w roku harcerskim 2018/2019:

Ogólnopolski Zlot Seniorów ZHP „ŚLĄSK CIESZYŃSKI WCZORAJ I DZIŚ”

W imieniu Śląsiej Chorągwi ZHP oraz HKS „Zaolzie”, „Orla Brać”, „Korzenie” Kręgu Starszyzny Harcerskiej z Mesznej zapraszamy na Ogólnopolski Zlot Seniorów ZHP pod nazwą „ŚLĄSK CIESZYŃSKI WCZORAJ I DZIŚ”, który odbędzie się w dniach 5-7.06.2020 w Bielsku-Białej

Regulamin, harmonogram i karty zgłoszeniowe znajdują się na stronie HKS „Orla Brać” https://cutt.ly/hks_zlot2020

Karty zgłoszeniowe wypełniane tradycyjnie należy przesłać e-mailem na adres jakub.barabasz@zhp.net.pl w tytule maila wpisując „ZLOT SENIORÓW 2020” bądź listownie na adres ZHP Hufiec Beskidzki, 43-300 Bielsko-Biała, ul Chopina 3