Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Czas na „Antrakt”

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Na szczególną przerwę, spędzoną w twórczej, fantastycznej atmosferze, zdecydowali się Zuchmistrzowie uczestniczący w jesiennych warsztatach programowo-metodycznych „Antrakt” zorganizowanych przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP przy współpracy z Komendą Hufca ZHP Jaworzno oraz Komendą VI Harcerskiego Szczepu Chwaty. W sobotę 23 listopada 2019 roku kadra gromad zuchowych z hufców Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Czerwionka-Leszczyny, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, spotkała się w gościnnej Szkole Podstawowej nr 19 im. M. Kopernika w Jaworznie, by podsumować mijający rok, szlifować umiejętności przydatne w pracy gromady formami zuchowymi i dobrze się przy tym bawić. Warsztatowe zajęcia dotyczyły głównie form teatralnych i poprowadził je reżyser teatralny Jarosław Tochowicz z Krakowa oraz phm. Angelika Witkowska członkini Referatu Zuchowego, z wykształcenia teatrolog.

W antraktach pomiędzy poszczególnymi blokami był czas na ćwiczenie sprawności ruchowej, wrażliwości muzycznej, gry i ćwiczenia oraz rozmowy i wymianę doświadczeń. Zuchmistrzowie, podzielni na trzy warsztatowe zespoły, w trakcie zajęć, najpierw stworzyli teatr cieni, a w finale wcielili się w rolę aktorów – animatorów lalek i zaprezentowali przygotowane przedstawienia. Na podsumowanie każdy z uczestników otrzymał zestaw materiałów i zaświadczenie udziału w warsztatach.

Kadra zuchowa, jak zwykle nie zawiodła, zajęcia przebiegały w radosnej, kreatywnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i wspólną aktywną pracę. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli nam zorganizować, to programowo-kształceniowe wydarzenie: Komendzie Chorągwi Śląskiej ZHP, Komendzie Hufca ZHP Jaworzno, Komendzie VI Harcerskiego Szczepu Chwaty, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 19 w Jaworznie.
Czuj! Czuwaj!
hm. Ewa Miękina
Kierowniczka Referatu Zuchowego Chorągwi Śląskiej ZHP