Daily Archives: 19/03/2020

APEL NARODOWEGO CENTRUM KRWI

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią COVID-19 i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.

Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz.

Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Jednakże wszystkie grupy krwi są potrzebne, ponieważ istnieją biorcy o różnych grupach. Z użytecznego punktu widzenia najbardziej oczekiwana jest krew grupy O RhD- (ujemne), gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków.

Pełnoletni harcerze i instruktorzy pełnią w obecnym czasie stałą służbę, pomagając medykom i seniorom. Jesteśmy zawsze w gotowości! ⚜️W razie potrzeby prosimy o kontakt pod numerem: ☎️ 534963007

COVID-19: SZKOLENIE BHP DLA CZŁONKÓW ZHP

Jako organizacja ZHP mamy obowiązek przeszkolić wolontariuszy z bezpiecznych i higienicznych warunków wykonywania świadczeń.

W związku z tym zorganizowaliśmy dwa szkolenia on-line w tym tygodniu. Prosimy o rozpowszechnienie informacji do wolontariuszy, którzy biorą udział w akcjach pomocowych. Szkolenia zostaną nagrane i udostępnione chorągwiom z możliwością do obejrzenia w innym terminie.

W trakcie szkoleń będzie możliwość zadawania pytań.

• Szkolenie 19.03.2020 (czwartek) godzina 19.00 – 20.00: >klik<
  • Szkolenie 20.03.2020 (piątek) godzina 19.00 – 20.00: >klik<