Bazy Harcerskie Zlot zjazd eBiuro

Tramwaj powstańczy do Niepodległej

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

Od II Powsatania Śląskiego w tym roku mija dokładnie sto lat, z tej okazji po pięciu polskich miastach będzie kursował wyjątkowy Tramwaj powstańczy do Niepodległej, który będzie upamiętniał tampte wydarzenia. Tramwaj, który będzie przybliżał przybliżał historię tamtych dni, kursować będzie w dniach 20-25 sierpnia w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku oraz miastach Metropolii Górnośląsko – Zagłębiowskiej. Pamiątką z tej podróży będzie bilet edukacyjny do Niepodległej zawierający kalendarium Powstań Śląskich.Projekt Tramwaju powstańczego do Niepodległej, który upamiętni II Powstanie Śląskie realizowany jest przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Miło nam poinformować, że nasza Chorągiew jest partnerem przedsięwzięcia.

Ponad to Tramwaj powstańczy do Niepodległej wspierają IPN O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.