Zimowy Zlot Chorągwi Śląskiej ZHP odbywa się pod honorowym patronatem arcybiskupa Wiktora Skworca – Metropolity katowickiego oraz
prezydenta Piekar Śląskich – Pani Sławy Umińskiej – Duraj

Cel:
Celem Zlotu jest zawierzenie opiece Najświętszej Marii Panny – Matce Boskiej Piekarskiej Harcerzy i Harcerek z Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego w 100 –lecie utworzenia ZHP, upamiętnienie 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz przygotowanie do wprowadzenia relikwii błogosławionego Wincentego Stefana Frelichowskiego – patrona polskich harcerzy do Sanktuarium Piekarskiego.

Termin i miejsce:
Zlot odbędzie się w dniu 24.02.2018r. w Piekarach Śląskich

W dniu 24 lutego 2018 (tj. w sobotę) o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia – Laureata Wyróżnienia Niezawodny Przyjaciel Związku Harcerstwa Polskiego podczas, której śląscy harcerze dokonają aktu zawierzenia Marce Bożej oraz uczczą relikwie patrona polskich harcerzy bł. Wincentego Stefana Frelichowskiego – druha Wicka.

Uwaga:
Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca- Metropolity Katowickiego zostanie odprawiona w dniu 25 lutego o godz. 10.30 (tj. w niedzielę) w Bazylice Najświętszej Marii Panny w Piekarach Śląskich. Podczas Mszy Św. nastąpi akt zawierzenia harcerzy Matce Bożej, oraz wprowadzenie relikwii błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego patrona polskich harcerzy do publicznego kultu na Górnym Śląsku.

Organizator :
Organizatorem Zlotu jest Chorągiew Śląska Związku Harcerstwa Polskiego
w Katowicach.
Organizatorem obchodów religijnych są wspólnie: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Skauci Europy oraz Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska.

Odpłatność:
Odpłatność za udział w Zlocie wynosi 20 zł. Obejmuje koszty ciepłego posiłku, herbaty, dostępu do wrzątku, materiałów programowych, itp. Odpłatność należy przelać na konto Komendy Chorągwi do dnia 20.02.2018r., z dopiskiem “Zlot”

Zgłoszenia:
Zgłoszenia na FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM do 10.02.2018r.

Ramowy program Zlotu 24.02.2018 r. sobota

8.00 – 9.30 Rejestracja uczestników w Biurze Zlotu na Rajskim Placu
w Piekarach Śląskich
9.45 – 9.55 Ustawienie w szyku apelowym na Rajskim Placu
10.00 – 10.45 Wspólny uroczysty apel organizacji harcerskich oraz zaproszonych gości
10.45 – 11.00 Przejście do Bazyliki Piekarskiej
11.00 – 12.00 Msza Św. pod z udziałem relikwii patrona polskich
12.00 – 12.30 Odprawa Szefów Reprezentacji Hufcowych Chorągwi Śląskiej na Placu Rajskim przy Bazylice
12.30 – 16.30 Zajęcia programowe w grupach wiekowych z przerwą na ciepły posiłek
16. 30 – 17.00 Pożegnalny krąg przy Pomniku Jana Pawła II i zakończenie Zlotu

 

Zuchy zapraszamy do udziału w turnieju pod nazwą “O tarczę Antka Cwaniaka”

Harcerzom i harcerzom starszym proponujemy grę miejską oparta o historię i tradycję harcerstwa, Dzień Myśli Braterskiej oraz o mało czasem znane atrakcje Piekar Śląskich.
Jest ona oparta o grę terenową harckeszing na której patrole do 10 osób będą wykonywać zadania nawiązujące do 100 letniej historii harcerstwa, historii Polski niepodległej, postaci ks. Frelichowskiego oraz tradycji DMB.

Wędrowników zapraszamy do udziału w grze zawierającej w sobie wszystkie ważne elementy ruchu wędrowniczego – wyczynu, służby i samorozwoju
Zabierzemy Was w podróż po słabościach i silnych stronach zarówno fizycznych jak i psychicznych, na trasie zmierzymy się z zadaniami z różnych dziedzin, zwiedzimy pewną część miasta Piekary oraz powspinamy się na ściance wspinaczkowej.

Podejmij wyzwanie!

Zlot Chorągwi Śląskiej Ramowy Program

 

Patronaty