image_pdfimage_print
sloneczni-logo-kolor Harcerski Zespół Artystyczny „SŁONECZNI” im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP powstał we wrześniu 1963 r.
w Szkole Podstawowej nr 25 w Katowicach jako klasyczny
chór szkolny. Po trzech latach cały zespół wstąpił do
Związku Harcerstwa Polskiego, utworzył
24 Drużynę Harcerską w Hufcu Katowice – Ligota
i odtąd występował na scenach i estradach już jako
Harcerski Chór im. M. Karłowicza.
Po latach prób i występów na wielu scenach nastąpiła
zmiana profilu działalności chóru, który w 1972 roku
przeniósł swoją siedzibę do katowickiego Pałacu Młodzieży,
by umożliwić uczestnictwo w zespole wszystkim chętnym
dzieciom z wszystkich katowickich szkół podstawowych.
Wówczas też przyjął swoją obecną nazwę i działa jako
Harcerski Zespół Artystyczny SŁONECZNI.
pwd-ewelina-sobczyk-100-150 pwd. Ewelina Sobczyk HO – Kierownik Artystyczny

Swoją przygodę z piosenką zaczęła w Harcerskim Zespole Artystycznym „Słoneczni”, z którym nagrała pięć płyt, występowała w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na koncertach w Polsce i poza jej granicami. Ukończyła filologię germańską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest adeptką Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Brała także udział w spektaklach dramatycznych i muzycznych Teatru Akademickiego w Warszawie. W 2014 roku z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. zw. Jana Ballarina. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Arte Creatura  Współpracowała także z Filharmonią Śląską, Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz TVP3.

pwd-tomasz-mich-100-150 pwd. Tomasz Mich HR – Choreograf Zespołu

Zaczynał swoją przygodę w Harcerskim Zespole Artystycznym „SŁONECZNI”. Jest absolwentem Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Współpracował m. in. z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem A i Słonecznymi. Był tancerzem międzynarodowych grup „Fire of Dance” i „Spirit of Dance”. Zajmuje się również reżyserią. Jest współreżyserem musicali „Kochaj i tańcz” oraz „Jak nie my, to kto?”. Obecnie instruktor tańca w Chorzowskim Centrum Kultury oraz nauczyciel w Studium aktorskim ART Play Doroty Pomykały i Danuty Owczarek. Prowadzi Studio Musicalowe STEP Tomasza Micha. Nominowany do nagrody artystycznej Złota Maska. Był też dwukrotnie nominowany do Nagrody Prezydenta Miasta w Dziedzinie Kultury.

www.sloneczni.pl
facebook.com/sloneczni